افزایش کشته‌ها به 67 تن در بمباران مجدد غزه؛ فرودگاه تل‌آویو تعطیل شد

10 مقام ارشد حماس و جهاد کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شامگاه چهارشنبه و بامداد پنجشنبه نوار غزه شاهد بمباران شدید دیگری بود که چندین مکان را هدف قرار داد و خسارات بیشتری به بار آورد.

به گزارش خبرنگار العربیه، در حالی که اسرائیل بامداد پنجشنبه با اعلام تعطیلی فرودگاه تل آویو به دلیل تهدیدات موشکی از سوی غزه، تمام پروازها را به فرودگاه رامون در صحرای نگب هدایت کرد.

ارتش اسرائیل نیز با تاکید اینکه مراکز بیشتری را وابسته به دو سازمان حماس و جنبش جهاد اسلامی در غزه هدف قرار می‌دهد، در بیانیه ای اعلام کرد که 7 هدف از جمله 3 هدف امنیتی داخلی در محله الرمال، بیت لاهیا و خان‌​​یونس، علاوه بر دفتر فرمانده امنیت داخلی حماس، مور حمله قرار گرفت.

مطابق این بیانیه، بیش از 650 هدف از آغاز عملیات از جمله 3 برج در نوار غزه تخریب شده و بین 50 تا 70 فعال فلسطینی و 10 مقام ارشد حماس و جهاد کشته شدند.

قابل توجه است که تنش‌ها بین نوار غزه و اسرائیل شامگاه چهارشنبه و بامداد پنجشنبه با موشک‌پرانی شدید از سوی غزه به سوی تل‌آویو و شهرهای مرکزی اسرائیل ادامه یافت.

همزمان ، تونس ، نروژ و چین عصر چهارشنبه از برگزاری جلسه اضطراری جدیدی روز جمعه در شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تنش‌های بین اسرائیل و فلسطینی‌ها خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید