در حملات اسرائیل به غزه 48 نفر از جمله دو فرمانده «حماس» کشته شدند

5 اسرائیلی در درگیری‌های غزه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع پزشکی فلسطین خبر دادند که درگیری میان اسرائیل و حماس در نوار غزه، تاکنون به کشته شدن 48 فلسطینی و 5 اسرائیلی منجر شده است.

ارتش اسرائیل، بامداد روز چهارشنبه 22 اردیبهشت، اعلام کرد که در حملات جنگنده‌های این کشور به غزه «دو فرمانده برجسته حماس» کشته شدند.

به گزارش خبرنگار «العربیه» هواپیماهای اف 16 و بالگردهای آپاچی بعد از ظهر چهارشنبه، به شمال غزه حمله کردند. ناوهای جنگی نیروی دریایی اسرائیل ده‌ها پرتابه به ساحل غزه شلیک کردند.

ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد گروهی را که سعی در پرتاب پهپاد به سمت اسرائیل داشت هدف قرار داد.

از سوی دیگر گردان‌های «قسام» شاخهٔ نظامی سازمان «حماس» اعلام کردند یک خودروی نظامی اسرائیلی را با موشک "کورنت" هدف قرار داده اند. به گفته منابع نظامی اسرائیل این حمله منجر به کشته شدن یک سرباز اسرائیلی و زخمی شدن سه نفر دیگر شد.

در همین حال مصر، تلاش کرده که با برقراری تماس‌هایی با حماس و اسرائیل از تشدید تنش و درگیری نظامی در نوار غزه جلوگیری کند.

محل اصابت موشک حماس در اسرائیل

خبرنگار «العربیه» در قدس گزارش داد، حملات موشکی اسرائیلی پلیس و مقرهای دولتی در نوار غزه را هدف قرار داد.

ایاد البزم، سخنگوی وزارت کشور در غزه، اظهار داشت، حملات پی در پی جنگنده‌های اسرائیلی منجر به تخریب تمام ساختمان‌های مقر پلیس (اداره گذرنامه‌) در نوار غزه شد.

جنوب اسرائيل
جنوب اسرائيل

از سوی دیگر پلیس اسرائیل اعلام کرد اصابت موشک حماس به خودرویی در شهر «لاد» به کشته یک مرد و یک دختر در اتومبیل منجر شد .

منابع پزشکی فلسطینی شامگاه سه شنبه اعلام کردند که در نتیجه حملات هوایی به نوار غزه، 10 کودک میان کشته‌شدگان بودند درحالی‌که تعداد زخمی‌شدگان به 203 رسید.

جنگنده‌های اسرائیلی شامگاه سه شنبه اهداف جدیدی را در نوار غزه، از جمله برج و بندری که به عنوان انبار سلاح و مهمات گروه حماس، مورد استفاده قرار می گرفت، بمباران کردند. این در حالی است که حزب «لیکود» اسرائیل خواستار «کشته شدن» همه رهبران حماس در غزه شد.

آویو کوچاوی رئيس ستاد ارتش اسرائیل
آویو کوچاوی رئيس ستاد ارتش اسرائیل

آویو کوچاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل سه شنبه شب در یک کنفرانس خبری متعهد شد که عملیات در غزه را گسترش دهد و گفت که «حماس هزینه سنگینی را پرداخت خواهد کرد». او افزود که «حملات ما رهبران حماس و زیرساخت های غزه را هدف قرار داد».

رئیس ستاد اسرائیل بر ادامه «هدف قرار دادن انبارهای اسلحه و مکانهای تولید آنها در غزه» تأکید کرد.

آغاز درگیری‌ها

این درگیری‌ها زمانی آغاز شد که صدها فلسطینی در ده روز آخر ماه رمضان در مسجدالاقصی اعتکاف کردند و از ورود اسرائیلی‌ها به آن جلوگیری کردند.

اسرائیل روز دوشنبه، به مناسبت «روز وحدت قدس»، در سالگرد اشغال و الحاق قدس شرقی در 1967به مسجدالاقصی حمله کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید