حملات اسرائیل به غزه 65 کشته و 365 زخمی بر جای گذاشت

اسرائیل هر گونه آتش‌بس با غزه را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع پزشکی فلسطینی چهارشنبه شب تأیید کردند که در نتیجه حملات اسرائیل به نوار غزه، 65 نفر از جمله 16 کودک ، 5 زن و یک کهنسال کشته و 365 تن دیگر زخمی شدند.

رسانه‌های فلسطینی نیز گزارش دادند که بمباران جدید اسرائیل علیه نوار غزه، شامگاه چهارشنبه، باعث سقوط «برج الشروق» در غزه با چهار موشک شد که در نتیجه آن 3 نفر نفر کشته شدند.

ارتش اسرائیل از کشته شدن رهبران میدانی حماس از جمله جمعه طلحه ، جمال زبده و حازم خطیب خبر داد، در حالی که حماس کشته شدن 4 رهبر نظامی خود را در بمباران امروز اسرائیل تأیید کرد.

شاباک، سازمان امنیت داخلی اسرائیل هم اعلام کرد «باسم عیسی» فرمانده تیپ «غزه» در جنبش حماس را در یک عملیات مشترک با ارتش اسرائیل کشته است.

مقامات تل‌آویو اعلام کردند تا پیش از انجام یک عملیات نظامی گسترده علیه نوار غزه و جنبش حماس، هر گونه پیشنهاد میانجی‌گری برای آتش‌بس را رد می‌کنند. پیشتر مصر گفته بود یک هیات میانجی‌گری به تل‌آویو و یک هیات دیگر به غزه می‌فرستد.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل هم گفت که حالت آماده‌باش در اسرائیل به مدت دو هفته ادامه خواهد یافت و پیش از رسیدن به توافق صلح طولانی‌مدت، هیچ آتش‌بسی پذیرفته نخواهد شد.روز گذشته جنگنده‌های اسرائیل یک ساختمان مسکونی 13 طبقه را بمباران و ویران کردند. پیش از بمباران این ساختمان با ساکنان آن هشدار داده شده و از آنها خواسته شد آنجا را تخلیه کنند.

در واکنش به موشک‌پرانی گسترده حماس از نوار غزه به سمت اسرائیل، ناوهای ارتش اسرائیل در سواحل غزه این منطقه را بمباران کردند. همزمان هلی‌کوپترهای آپاچی و جنگنده‌های اف16 به بمباران منطقه اقدام کردند. واحد توپخانه ارتش اسرائیل هم برای ساعت‌ها غزه را زیر آتش خود گرفت.

ارتش اسرائیل خبر از هدف قرار گرفتن گروهی از نیروهای حماس داد که قصد ارسال پهپاد به سمت اسرائیل را داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید