دیدار معاون وزیر دفاع سعودی با رئیس‌جمهوری و نخست وزیر عراق

برهم صالح نقش محوری ریاض در منطقه را تحسین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برهم صالح رئیس‌جمهوری عراق ضمن استقبال شاهزاده خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع سعودی، با تحسین از نقش محوری ریاض در منطقه گفت برای برقراری امنیت در منطقه، عراق باید با جهان عربی رابطه مستحکمی داشته باشد.

مصطفی الكاظمی نخست وزیر عراق نیز در دیدار با معاون وزیر دفاع سعودی بر اهمیت توسعه روابط بین بغداد و ریاض الكاظمی تأكید كرد.

الکاظمی با تاکید بر اهمیت توسعه روابط دو کشور در همه زمینه‌ها گفت که عراق خواستار همکاری امنیتی با سعودی برای پیگرد و تعقیب عناصر باقیمانده داعش است.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، رئیس‌جمهوری عراق شامگاه سه‌شنبه، در دفتر کار خود، معاون وزیر دفاع سعودی، را برای سفر رسمی و در راس یک هئیت امنیتی بلندپایه وارد بغداد شد را به حضور پذیرفت.

بنا به این گزارش، رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر تقویت روابط بین بغداد و ریاض، نقش محوری پادشاهی عربی سعودی در منطقه را تحسین کرد.

در این دیدار، شاهزاده خالد بن سلمان " بر تعهد پادشاهی عربی سعودی در حمایت از امنیت و ثبات عراق و تقویت روابط همکاری بین دو کشور در زمینه های امنیتی ، اقتصادی و سرمایه گذاری به نفع دو ملت برادر" تاکید کرد.

برهم صالح و خالد بن سلمان بر اهمیت توسعه روابط دو جانبه، تحکیم افق‌های همکاری در زمینه های مختلف، اجرای توافق‌نامه ها و تفاهم‌نامه‌های امضا شده بین دو کشور و ملت برادر در زمینه های امنیتی، اقتصادی و سرمایه گذاری و راه‌های تاکید کردند.

گفتنی است مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، در ماه مارس گذشته به ریاض سفر کرد و با شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، در مورد تقویت روابط اقتصادی و امنیتی بین دو کشور دیداد و گفتگو کرد.

در همان سفر 5 توافق‌نامه اقتصادی و امنیتی از جمله فعال سازی حمل و نقل زمینی برای تجارت بین دو کشور به امضا رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید