ائتلاف عربی: حمله قریب الوقوع با قایق بمب‌گذاری شده در جنوب دریای سرخ خنثی شد

یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی نیز در مسیر فرودگاه ابها رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه دوشنبه 10 مه 2021 از انهدام یک قایق بمب‌گذاری شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ خبر داد.

ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد که در یک عملیات رهگیری، حمله خصمانه قریب الوقوع توسط یک قایق بمب‌گذاری شده در جنوب دریای سرخ خنثی شده و این قایق منهدم شد.

در این بیانیه همچنین آمده است شبه‌نظامیان حوثی همچنان به تهدید امنیت دریایی و تجارت جهانی ادامه می‌دهند و این امر نشان می‌دهد آنان از توافق‌نامه استكهلم به عنوان پوشش برای شروع حملات خصمانه جدید از مبدا حدیده استفاده می كنند.

گفتنی است سامانه‌های دفاعی پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی را در مسیر فرودگاه بین‌المللی ابها در جنوب این کشور رهگیری و منهدم کردند.

ائتلاف عربی اعلام کرد رهگیری این پهپاد منجر به سقوط ترکش در فرودگاه شد و در نتیجه آن شیشه‌های اتوبوس‌های جابجایی مسافران شکسته شد اما هیچ خسارت جانی در پی نداشت.

ائتلاف عربی همچنین در بیانیه‌ خود اعلام کرد از زمان آغاز رویارویی با شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی تاکنون 68 قایق‌ بمب‌گذاری شده منهدم و 369 موشک بالستیک و 626 پهپاد بمب‌گذاری شده نیز رهگیری و منهدم شد. در همین مدت 204 مین دریایی نیز کشف و از بین برده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید