سعودی پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی را در آسمان فرودگاه ابها رهگیری و منهدم کرد

ترکش به شیشه‌های اتوبوس‌های جابجایی مسافران اصابت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سامانه‌های دفاعی پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 10 می 2021 یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی را در مسیر فرودگاه بین‌المللی ابها در جنوب این کشور رهگیری و منهدم کردند.

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که اقدام «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» به حمله عامدانه به فرودگاه ابها، یک جنایت جنگی است. در بیانیه ائتلاف آمده که همه اقدامات عملیاتی برای برخورد با تهدیدها و برای حمایت از شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی اتخاذ خواهد شد.

ائتلاف همچنین افزود، رهگیری پهپاد بمب‌گذاری شده که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی فرودگاه ابها پرتاب شده بود منجر به سقوط ترکش در فرودگاه شد. در نتیجه آن شیشه‌های اتوبوس‌های جابجایی مسافران شکسته شد اما هیچ خسارت جانی در پی نداشت.

انهدام 68 قایق‌ بمب‌گذاری شده، 369 موشک بالستیک و 626 پهپاد بمب‌گذاری شده

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن به رهبری پادشاهی عربی سعودی در بیانیه‌ خود اعلام کرد از زمان آغاز رویارویی با شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی تاکنون 68 قایق‌ بمب‌گذاری شده منهدم و 369 موشک بالستیک و 626 پهپاد بمب‌گذاری شده نیز رهگیری و منهدم شد.

ستیزه‌جویان حوثی با حمایت ایران در ماه‌های گذشته تلاش‌ها برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و اقتصادی سعودی را بیشتر کرده‌اند؛ موضوعی که از سوی جامعه جهانی و کشورهای عربی محکوم شده و اقدامات سعودی برای دفاع از امنیت خود مورد پشتیبانی قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید