در حمله هوایی اسرائیل به غرب سوريه 8 نيروی ایرانی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز جمعه 7 می 2021 گزارش کرد در حمله هوایی روز چهارشنبه جنگنده‌های اسرائیلی به استان ساحلی لاذقیه، 8 نفر کشته شدند که بیشترشان از نیروهای ایرانی یا شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران بودند.

رسانه‌های سوریه روز چهارشنبه اعلام کرده بودند سامانه‌های دفاعی این کشور چندین موشک اسرائیلی که دو منطقه «الحفه» در استان لاذقیه و «مصیاف» در استان حماه را هدف قرار داده بودند، سرنگون کردند.

یک منبع نظامی سوریه گفت که این حمله یک تاسیسات غیرنظامی ساخت مواد پلاستیکی را هدف قرار داده و سبب کشته شدن یک شهروند غیرنظامی و زخمی شدن 6 نفر دیگر از جمله یک کودک شد.

اما دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که این حمله به تاسیسات نظامی صورت گرفت که علاوه بر زاغه‌های مهمات و تسلیحات، جنجگویان ایران و گروه‌های شبه‌نظامی هوادار ایران در آنجا حضور داشتند و گزارش‌های اولیه حاکی از زخمی شدن 14 نفر از نیروهای نظامی و دو شهروند غیرنظامی بود.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت: «بعدتر مشخص شد این حملات 8 کشته در میان نیروهای طرفدار تهران پی داشت که 5 نفر از آنها ایرانی، دو افغان و یک سوری بودند.»
اسرائیل تا کنون هیچ اظهار نظری درباره این حمله نکرده است.

در سال‌های گذشته اسرائیل حملات هوایی متعددی به اهدافی در سوریه ترتیب داد که به شکل ویژه نیروهای ایران و حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه را هدف قرار داد.

اسرائیل معمولا درباره حملات هوایی به سوریه هیچ اظهارنظری نمی‌کند، اما بارها اعلام کرد با تلاش‌های ایران برای تثبیت حضور نظامی خود در نزدیکی مرزهای اسرائیل مقابله می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید