شیوه‌های مبتکرانه قاچاق مواد مخدر از لبنان؛ از جاسازی در انار تا دستگاه کیک‌پز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری بیروت روز جمعه 7 می 2021 موفق شدند حدود 60 کیلوگرم ماده مخدر «حشیش» را که به شکل ماهرانه‌ای جاسازی شده تا راهی آمستردام، پایتخت هلند شود را کشف و ضبط کنند.

خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد گمرک فرودگاه بیروت موفق شد این مواد مخدر را که در وسایل تزئینی مسی جاسازی شده بود را کشف و ضبط کنند.

پیشتر سعودی موفق شده بود محموله بزرگی از مواد مخدر را درون خودروهای حمل میوه و سبزیجات جاسازی شده بود، را پیدا کند.

در پی این حادثه سعودی واردات میوه و سبزیجات از لبنان را ممنوع کرد. این ممنوعیت تا زمانی که مقامات لبنانی تضمین کنند برای مقابله با قاچاق مواد مخدر به سعودی اقدامات و تدابیر مناسب را اتخاذ می‌کنند، ادامه خواهد داشت.

سازمان اطلاعات لبنان هم یک محموله بزرگ مواد مخدر کوکائین را که در ماده خوراکی «مکدوس» جاسازی شده تا راهی استرالیا شود را شناسایی کردند.

یونان هم اعلام کرد بر اساس اطلاعاتی که مدیریت مبارزه با مواد مخدر سعودی در اختیار آتن گذاشته، توانست بیش از 4 تن ماده مخدر جاسازی شده در یک دستگاه ساخت شیرینی که از لبنان راهی اسلواکی شده را کشف و ضبط کند.

یونانی‌ها با کمک سعودی 4.3 تن حشیش جاسازی شده در یک کامیون را پیدا کردند. این کامیون به بندر پیرایوس یونان وارد شده و سه دستگاه ساخت «کیک کاپ» را در خود داشت و قرار بود در 20 آوریل 2021 با قطار از مقدونیه شمالی، صربستان و مجارستان گذشته و به براتیسلاوا پایتخت اسلواکی برود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید