وزیر اطلاع رسانی یمن: حسن ایرلو حاکم فعلی مناطق تحت نفوذ حوثی‌ها است

الاریانی: ایرلو به عنوان یک حاکم فعلی و مسئول ارشد صنعا عمل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن، با انتقاد شدید از نقش فرستاده جمهوری اسلامی به عنوان سفیر نزد حوثی‌ها در امور سیاسی و اجرایی مناطق تحت نفود این شبه‌نظامیان، تاکید کرد: «حسن ایرلو حاکم فعلی مناطق تحت نفوذ حوثی‌ها است».
رسانه‌های وابسته به حوثی‌ها روز چهارشنبه عکس‌های متعددی از حسن ایرلو را منتشر کردند که او به همراه تعدادی از عناصر مسلح در داخل راهروهای بیمارستان آموزشی جمهوری در مرکز شهر صنعا قدم می‌زند در حالی که کسی از مسئولین بیمارستان یا حتی مسئولین وزارت بهداشت تحت کنترل شبه‌نظامیان، حضور نداشت.


الاریانی در حساب توییتری خود نوشت: تحرکات حسن ایرلو، افسر سپاه قدس ایران که توسط رسانه‌های شبه‌نظامیان حوثی برجسته می‌شود، تاکید می کند او به عنوان یک حاکم فعلی و مسئول ارشد صنعا، پایتخت ربوده شده، و بقیه مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان تروریست حوثی عمل می‌کند».
وزیر اطلاع‌رسانی یمن با انتشار عکس‌هایی از تحرکات ایرلو در پایتخت یمن اظهار داشت: « این اقدامات تأیید می‌کند که رهبران شبه‌نظامیان حوثی دکوری تزیینی بیش نیستند و اراده تصمیم‌گیری‌های سیاسی، نظامی و حتی اداری را ندارند».
الاریانی افزود: رژیم ایران از طریق حسن ایرلو که نامش در لیستهای تروریستی بین المللی قرار دارد قیمومیت مستقیم خود را بر مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان تحمیل کرده است.»
به گفته وزیر اطلاع‌رسانی یمن، این اقدامات واقعیت حوادث پس از کودتا و تلاش رژیم ایران برای چیره‌شدن بر یمن، به عنوان بخشی از سیاست توسعه‌طلبانه خود در کل منطقه را، نزد جامعه بین الملل و افکار عمومی آشکار می کند».

حسن ایرلو در صنعا
حسن ایرلو در صنعا


گفتنی است ارتش یمن روز چهارشنبه 15 اردیبهشت، حسن ایرلو، سفیر ایران نزد ستیزه‌جویان حوثی را متهم کرد که فرماندهی عملیات نظامی حوثی‌ها در جبهه مأرب را بر عهده دارد.
عبده مجلی، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در مصاحبه‌ای با «العربیه» گفت که حسن ایرلو، سفیر ایران نزد حوثی‌ها مدیریت جنگ این شبه نظامیان کودتاگر را هدایت می‌کند.
محمدعلی المقدیشی، وزیر دفاع یمن، هم پیشتر گفته بود که شبه‌نظامیان حوثی با کمک «حسن ایرلو» با تمام توانایی‌ها نظامی و تجهیزاتی که از نهادهای دولت یمن غارت کردند، خود را برای تصرف شهر مارب آماده کرده بودند اما هجوم آنها با شکست مواجه شد و با تحمل تلفات سنگین در رسیدن به هدف خود ناکام ماندند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید