حملات هوایی اسرائیل به مواضع حزب‌الله در جولان سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که نیروی هوایی اسرائیل شامگاه چهارشنبه 15 اردیبهشت چندین پایگاه نظامی نیروهای حزب الله لبنان در بلندی های جولان را مورد حمله قرار داد.

این سازمان حقوق بشری به نقل از برخی فعالان در جنوب سوریه تاکید کرد که شب گذشته یک هلیکوپتر اسرائیلی مکان تجمع نیروهای اطلاعاتی وابسته به حزب الله در شهرک «جباتا الخشب» در شمال شهر القنیطره در جولان را مورد هدف قرار داده است.

تشیع جنازه یکی از کشته شدگان حزب الله در سوریه
تشیع جنازه یکی از کشته شدگان حزب الله در سوریه

براساس این گزارش حمله مذکور با شلیک دو موشک از هلیکوپتر اسرائیلی انجام گرفت که به مجروح شدن 3 نیروی حاضر در آن مکان منجر شد. سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه توضیح داد که مسئولان سوری هویت این سه نفر را فاش نکرده‌اند.

هم زمان با حمله شب گذشته یک مکان نظامی دیگر در اطراف شهر «تل الشعار» مورد هجوم قرار گرفته است.

پیش از این در روز چهارشنبه 15 اردیبهشت سازمان مذکور از کشته شدن یک نیروی وابسته به ایران در اطراف شهر لاذقیه در حمله هوایی اسرائیل خبر داده بود؛ حمله‌ای که باعث آسیب‌های فراوان به تاسیسات لجستیکی واقع در بزرگراه لاذقیه - طرطوس شده بود.

حملات اسرائیل به لازقیه
حملات اسرائیل به لازقیه

از آغاز سال 2021 تا کنون اسرائیل بیش از 10 بار به مواضع نظامی نیروهای وابسته به ایران در لاذقیه و حماه حمله کرده است.

در حملات هوایی اسرائیل به حماه مراکز نگه‌داری اسلحه و مهمات واقع در کوه‌ها و جنگل‌های منطقه «دیر شمیل» مورد هجوم قرار گرفت. در لاذقیه نیز پایگاه‌های نظامی و زاغه‌های مهمات در جنوب «الحفه» هدف قرار گرفت. سازمان دیدبان سوریه تاکید کرده که منطقه نظامی «دیر شمیل» محل تجمع نیروهای وابسته به سپاه پاسداران ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید