تاکید ولیعهد امارات بر پیشبرد روابط استراتژیک با سعودی

دیدار شیخ محمد بن زاید آل نهیان و شاهزاده محمد بن سلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی ، روز چهارشنبه 15 اردیبهشت از شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی در جده استقبال و با او درباره تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های انجام شده برای استقرار و ثبات در منطقه گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار روابط میان دو کشور و جنبه‌های همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف و راهکارهای تقویت و توسعه آن را بررسی کردند.

در همین‌باره ولیعهد ابوظبی در صفحه توئیتر خود نوشت: «من امروز در جده با برادرم شاهزاده محمد بن سلمان ملاقات کردم. ما در مورد روابط استراتژیک خود که با قدرت و اراده خالصانه در چارچوب، اعتماد و سرنوشت مشترک آن را پیش می‌بریم، گفتگو کردیم».

او افزود:«ما درباره بسیاری از موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و همکاری در مقابله مواجهه با چالش‌ها و افزایش ثبات در منطقه گفتگو کردیم».

در این نشست علاوه بر ولیعهد سعودی، شاهزاده ترکی بن محمد بن فهد بن عبدالعزیز، وزیر مشاور و عضو شورای وزیران، شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز ، معاون وزیر دفاع ، شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله ، وزیر امور خارجه و دکتر مساعد بن محمد العیبان، عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی حضور داشتند.

شاهزاده محمد بن سلمان و شیخ محمد بن زیاد
شاهزاده محمد بن سلمان و شیخ محمد بن زیاد

از سوی هیئت اماراتی، شیخ طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی، علی الشامسی، معاون دبیرکل شورای عالی امنیت ملی، شیخ نهیان بن سیف آل نهیان، سفیر امارات در سعودی و محمد المزروعی، معاون دیوان ولیعهد ابوظبی نیز در جده همراه شیخ محمد بن زاید، حضور داشتند.

تصاویر استقبال محمد بن سلمان از ولیعهد ابوظبی
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید