ارتش یمن: سفیر ایران در صنعاء فرمانده حوثی‌ها در جبهه مأرب است

ادامه تلاش‌های فرستاده سازمان ملل برای صلح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن روز چهارشنبه 15 اردیبهشت، حسن ایرلو، سفیر ایران نزد ستیزه‌جویان حوثی را متهم کرد که فرماندهی عملیات نظامی حوثی‌ها در جبهه مأرب را بر عهده دارد.

عبده مجلی، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در مصاحبه‌ای با «العربیه» گفت که حسن ایرلو، سفیر ایران نزد حوثی‌ها مدیریت جنگ این شبه نظامیان کودتاگر را هدایت می‌کند.

محمدعلی المقدیشی، وزیر دفاع یمن، هم پیشتر گفته بود که شبه‌نظامیان حوثی با کمک «حسن ایرلو» با تمام توانایی‌ها نظامی و تجهیزاتی که از نهادهای دولت یمن غارت کردند، خود را برای تصرف شهر مارب آماده کرده بودند اما هجوم آنها با شکست مواجه شد و با تحمل تلفات سنگین در رسیدن به هدف خود ناکام ماندند.

 حسن ایرلو
حسن ایرلو

ارتش ملی از کنترل کامل آتش‌باری سنگین خود در تمام جبهه‌های مارب خبر داد. سخنگوی ارتش یمن تأکید کرد، قبایل مارب در کنار نیروهای دولت قانونی یمن با حوثی‌ها می‌جنگند.

گریفیتس: تلاش‌ها برای صلح ادامه دارد

مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در یمن روز چهارشنبه تاکید کرد که برای برقراری صلح به تعامل با طرف‌های نزاع در یمن ادامه خواهد داد.

گریفتس
گریفتس

او در جریان جمع بندی جلسات یک هفته‌ای خود با گروهی از یمنی‌‌ها و برخی از تلاشگران صلح در منطقه‌ گفت: «ما از نظر موقعیت دستیابی به توافق در یمن، هنوز در جایی که می‌خواستیم، نیستیم. ما بیش از یک سال است که در مورد این موضوعات بحث می کنیم و جامعه جهانی درباره این امر کاملاً ما را حمایت می کند، اما متأسفانه از نظر دستیابی به توافق در جایی که دوست داشتیم باشیم، نیستیم.»

اظهارات گریفیتس در چارچوب تلاش برای دستیابی به آتش بس سراسری با هدف كاهش تنش در یمن، از جمله متوقف کردن حمله حوثی‌ها به مارب است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید