یک کشته و شش زخمی در حمله اسرائیل به سوریه

این حملات به اهدافی در نزدیکی محل استقرار نیروهای روسیه انجام گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بامداد روز چهارشنبه 5 می 2021، پدافندهای ارتش سوریه با حمله موشکی اسرائیل به مناطقی در خاک این کشور مقابله کردند.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که در این حملات مناطقی در شهرهای لاذقیه و الحفه در استان لاذقیه و شهر مسیاف در غرب استان حماه هدف گرفته است.

به گفته رسانه های سوریه در اثر اصابت موشک های اسرائیلی حداقل یک نفر کشته و شش نفر مجروح شده اند.

صبح روز چهارشنبه تلویزیون دولتی سوریه از شنیده شدن صدای انفجارها در ساحل شهر لاذقیه و طرطوس خبر داد.

این حملات بی‌سابقه به اهدافی در شهر لاذقیه در نزدیکی پایگاه هوایی «حمیمیم» محل استقرار نیروهای روسی انجام گرفته و ارتش سوریه اعلام کرده که پدافند هوایی آن کشور چندین موشک اسرائیلی را در بندر لاذقیه ساقط کرده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، یک نهاد مخالف نظام بشار اسد، ضمن بی‌سابقه دانستن چنین هجومی از حملات گسترده به مواضع نظامی در مرکز سوریه نیز خبر داده است.

بنابه این گزارش حملات اسرائیل به چند ناحیه از جمله بندر لاذقیه در کنار مدیترانه، شهر حفه در شرق لاذقیه و مصیاف در استان حماه انجام شد.

تلویزیون سوریه گفته در حمله موشکی یک انبار تولید مواد پلاستیکی در حومه لاذقیه مورد هدف قرار گرفته است.

به گفته رسانه‌های دولتی سوریه «کشته‌ها و زخمی‌های این حملات غیر نظامیان بودند.»

لازقیه
لازقیه

خبرگزاری «رویترز» به نقل از «یک مخالف سوری» نیز نقل کرده که حملات اسرائیل مناطقی از شهر جبله در استان لاذقیه که محل سکونت اقلیت علوی است را مورد هدف قرار داده است.

حمله صبح روز چهارشنبه به سوریه در حالی صورت گرفته که دوازده روز از اصابت یک موشک سوری به جنوب خاک اسرائیل در نزدیکی رآکتور هسته‌ای «دیمونا» می‌گذرد. اسرائیل در واکنش سکوی پرتاب‌کننده را مورد حمله قرار داد.

به نوبه خود ارتش اسرائیل هیچ اظهار نظری در رابطه با حملات اخیر نکرده است.

گفتنی است که به‌رغم حملات پیوسته چند سال اخیر اسرائیل به مناطق مختلف سوریه، این اولین بار است اهدافی در نزدیکی پایگاه روسی «حمیمیم» در لاذقیه مورد هجوم قرار می‌گیرد.

اسرائیل در چند ماه اخیر حملات خود به اهداف منتسب به ایران در سوریه را افزایش داده است. منابع غربی نقل کرده اند که این اهداف اغلب شامل مراکز تولید و نگه‌داری اسلحه و همچنین کاروان‌های نظامی جابجایی موشک از لبنان به سوریه بوده‌اند.

آخرین حمله اسرائیل به سوریه در اواخر ماه آوریل گذشته در منطقه «الضمیر» در حومه دمشق اتفاق افتاد که طی آن 4 نظامی سوری مجروح شدند.

.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید