دومین پایگاه عراقی طی چند ساعت مورد حمله موشکی قرار گرفت

دو پایگاه «بلد» و «عین‌الاسد» با موشک‌های کاتیوشا مورد حمله قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هنوز ساعاتی از حمله موشکی به پایگاه نظامی «بلد» در عراق نگذشته که پایگاه «عین‌الاسد» در استان الانبار هم با موشک‌های کاتیوشا مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش گروه رسانه‌ای نیروهای نظامی عراق روز سه‌شنبه 4 می 2021 یک موشک کاتیوشا به یک منطقه خالی در پایگاه هوایی عین‌الاسد برخورد کرد، اما هیچ خسارات جانی و مالی در پی نداشت.

منابع امنیتی عراق شامگاه دوشنبه سوم می 2021 گزارش کردند پایگاه «بلد» در استان صلاح‌الدین این کشور مورد حمله موشکی قرار گرفت.

خبرنگار العربیه هم گزارش داد که حمله به پایگاه بلد با 3 فروند موشک کاتیوشا صورت گرفت. فرمانده پایگاه بلد هم با تایید سقوط سه موشک کاتیوشا در این پایگاه، گفت که این حمله هیچ خسارتی در پی نداشت.

در همین حال، نیروهای امنیتی برای شناسایی عاملان پرتاب این موشک‌ها، عملیات بازرسی گسترده‌ای را آغاز کردند.
بخشی از نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش، در این پایگاه مستقر هستند. پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در پی حمله موشکی به پایگاه بلد، هیچ آسیبی به نیروهای آمریکایی وارد نشد.

عصر یکشنبه دوم می هم یک منبع امنیتی عراقی گزارش کرد، پایگاه ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم در فرودگاه بغداد با پنج موشک کاتیوشا هدف قرار گرفت و سیستم پدافند هوایی عراق مستقر در فرودگاه این موشک‌ها را رهگیری و منهدم کرد.

پایگاه بلد
پایگاه بلد

واکنش پنتاگون

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) ، روز گذشته در اظهاراتی به «العربیه» از ابراز نگرانی کشورش "در مورد حملات مکرر به نیروهای آمریکایی در عراق" خبر داد. کربی گفت نیروهای آمریکایی در صورت نیاز به این حملات پاسخ خواهند داد.

از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، تاکنون چندین بار فرودگاه بغداد، سفارت آمریکا در منطقه سبز و پایگاه‌های نظامی عراق مانند عین‌الاسد که محل استقرار نیروهای ایالات متحده است، چندین بار مورد حملات راکتی شبه‌نظامیان وابسته به تهران قرار گرفته است.

ارتش عراق در اوایل ماه آوریل اعلام کرد که در نزدیکی جاده هیت-البغدادی، شرق پایگاه عین الاسد، یک خودرو حامل 24 موشک را کشف و ضبط کرد.

در حالی که هیچ طرفی مسئولیت حمله فعلی را برعهده نگرفته است، مقامات آمریکایی پیشتر، برخی گروه‌های مسلح مورد حمایت حکومت ایران موسوم به «هسته‌های کاتیوشا» یا «گروه‌های ولائی» را عامل این حملات می‌دانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید