حمله هکرهای ایرانی به فروشگاه‌های «اچ‌اند‌ام» در اسرائیل

گروه هکرها تهدید به انتشار داده‌های مشتریان «اچ‌اند‌ام» اسرائیل کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیل از حمله هکرهای ایرانی به سلسله‌فروشگاه‌های پوشاک «اچ‌اند‌ام» H&M در اسرائیل و تهدید به انتشار اطلاعات مشتریان آن خبر دادند.

بر اساس گزارش روز یکشنبه رسانه‌های اسرائیل، گروهی با نام «N3tw0rm» هشدار داده‌ که می‌تواند 110 گیگابایت داده «اچ‌اند‌ام» اسرائیل را منتشر کند مگر اینکه خواسته‌های آن، که به طور عمومی مشخص نشده، برآورده نشود.

«هاآرتص» نیز گزارش داد که چند شرکت‌ اسرائیلی دیگر از جمله «وریتاس لوجستیک» هدف حملات سایبری مشابه قرار گرفته‌اند. در یک مورد هکرها سه بیت‌کوین که ارزش تقریبی آن 170 هزار دلار است، درخواست کرده‌اند.

کارشناسان امنیت سایبری معتقدند «N3tw0rm» به یک گروه هکر «Pay2Key» ایران وابسته است که در گذشته ادعای حمله به صنایع هوافضای اسرائیل و شرکت امنیت سایبری اسرائیلی «پورنوکس» را داشته است.

به گزارش سایت خبری «وای‌نت»، سال گذشته، هکرها اسناد مربوط به شرکت‌هایی را که از خدمات «پورنوکس» استفاده می‌کنند، از جمله «بیزک»،«ال بیت»،«العال» و«کلالیت» را منتشر کردند.

شرکت امنیت سایبری «چک پوینت» در ماه نوامبر، پس از حملات متوالی هکرها به شرکت‌های اسرائیلی، در مورد «Pay2Key» اخطار داد. در این هشدار آمده است، هکرها باج‌افزار را در شبکه قربانیان خود نصب می‌کند که به هکرها اجازه می‌دهد داده‌ها یا سیستم‌ها را تحت کنترل خود در آورند و تهدید به فاش شدن اطلاعات شرکت‌ها می کنند و سپس بیت‌کوین را به عنوان پرداخت باج طلب می‌کنند. «چک پوینت» رد برخی از معاملات را به که به صرافی بیت کوین مستقر در ایران باز می‌گرداند، زده است.

اداره اطلاعات فناوری اسرائیل هشدار داده كه انتظار می‌رود در این هفته به مناسبت «روز قدس» حملات هماهنگ سایبری علیه اسرائیل افزایش یابد.

همایش «روز قدس» امسال با سه روز فاصله با روز اورشلیم در اسرائیل (10 می) در حالی برگزار می‌شود که تنش‌ها بین ایران و اسرائیل به شدت افزایش یافته است. دو کشور همدیگر را مقصر حملات اخیر به کشتی‌های یکدیگر می‌دانند و علاوه بر این، ایران اسرائیل را مسئول انفجار در تاسیسات هسته‌ای ماه گذشته نطنز دانسته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید