حمله موشکی به پایگاه «بلد» در استان صلاح‌الدین عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق شامگاه دوشنبه سوم می 2021 گزارش کردند پایگاه «بلد» در استان صلاح‌الدین این کشور مورد حمله موشکی قرار گرفت.

خبرنگار العربیه هم گزارش کرد که حمله به پایگاه بلد با 3 فروند موشک کاتیوشا صورت گرفت. فرمانده پایگاه بلد هم با تایید سقوط سه موشک کاتیوشا در این پایگاه، گفت که این حمله هیچ خسارتی در پی نداشت.

بخشی از نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش، در این پایگاه مستقر هستند. پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در پی حمله موشکی به پایگاه بلد، هیچ آسیبی به نیروهای آمریکایی وارد نشد.

عصر یکشنبه دوم می هم یک منبع امنیتی عراقی گزارش کرد، پایگاه ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم در فرودگاه بغداد با پنج موشک کاتیوشا هدف قرار گرفت و سیستم پدافند هوایی عراق مستقر در فرودگاه این موشک‌ها را رهگیری و منهدم کرد.

گفتنی است که این اولین بار نیست که مقر نیروهای ائتلاف بین المللی در فرئدگاه بغداد مورد هدف حملات موشکی قرار می‌گیرد.

بیشتر این حملات موشکی با هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در مناطق پیرامون فرودگاه بین‌المللی بغداد انجام می‌گیرد.

از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، تاکنون چندین بار فرودگاه بغداد، سفارت آمریکا در منطقه سبز و پایگاه‌های نظامی عراق مانند عین‌الاسد که محل استقرار نیروهای ایالات متحده است، چندین بار مورد حملات راکتی شبه نظامیان وابسته به تهران قرار گرفته است.

از اوایل ماه ژانویه سال 2020 یعنی پس کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در حمله هوایی آمریکا، حملات موشکی به پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در عراق شدت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید