امارات مجوز فعالیت شرکت‌های اسرائیلی در بورس طلای دبی را صادر کرد

برای اولین بار تجار طلای اسرائیلی اجازه فعالیت در بورس دبی را به دست می‌آورند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بورس طلا و کالای دبی روز یکشنبه 2 می 2021 اعلام کرد به شرکت‌های اسرائیلی اجازه فعالیت در این بورس و استفاده از خدمات و سامانه‌های آن را می‌دهد. این اولین بار است که تجار طلای اسرائیلی اجازه فعالیت در بورس دبی را به دست می‌آورند.

در بیانیه‌ای که بورس طلای دبی در این‌باره منتشر کرد، آمده که سازمان اوراق مالی اسرائیل مجوزی صادر کرده که بر اساس آن شرکت‌های این کشور می‌توانند به عضویت بورس طلا و کالای دبی در آمده و از سامانه‌ها و خدمات این بورس برای خرید و فروش استفاده کنند.

فراهم شدن فعالیت تجاری شرکت‌های اسرائیلی و اماراتی در بازارهای دو کشور پس از آن ممکن شد که دو کشور در سال گذشته و در چارچوب «توافقنامه ابراهیمی» روابط سیاسی، تجاری و اقتصادی خود را آغاز کردند.

بورس طلا و کالای دبی یکی از ابتکارات دولت دبی است که با فراهم کردن زیرساخت‌ها مادی، مالی و اقتصادی مناسب، ماموریت تقویت روند تجارت کالا در این منطقه را بر عهده دارد.

امارات متحده عربی و اسرائیل 16 آگوست 2020 با میانجی‌گری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا توافق صلح امضاء کرده و اعلام کردند در همین راستا در تمامی سطوح دیپلماتیک، اقتصادی و فرهنگی با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنند.

همزمان توافق مشابهی میان اسرائیل و پادشاهی بحرین هم امضاء شد و از این توافقات در ادبیات سیاسی با نام «توافق ابراهیمی» یاد شد.

محمد محمود آل‌خاجه هم روز یکشنبه 14 فوریه 2021 در حضور شیخ محمد بن راشد، حاکم دبی و رئیس شورای وزیران این کشور به عنوان اولین سفر امارات متحده عربی در اسرائیل سوگند یاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید