ترکیه: به حکم دادگاه سعودی در پرونده خاشقجی احترام می‌گذاریم

8 متهم در پرونده جمال خاشقجی، به زندان محکوم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، دوشنبه 26 آوریل 2021، ضمن ابراز رضایت از محاکمه انجام شده در سال گذشته در پادشاهی عربی سعودی که طی آن 8 متهم در پرونده جمال خاشقجی، شهروند سعودی، به زندان محکوم شدند، گفت ترکیه به حکم دادگاه سعودی در پرونده خاشقجی احترام می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، دوشنبه، گفت که سعودی محاکمه‌هایی را در ارتباط با پرونده خاشقجی انجام داده و حکمی را صادر کرده که ما به آن احترام می‌گذاریم.

روابطی مثبت‌تر

کالین توضیح داد «با برنامه‌هایی مثبت‌تر به دنبال راهکارهایی برای اصلاح روابط با سعودی هستیم»، و افزود که او امیدوار است تحریم‌های مردمی سعودی اعمال شده علیه ترکیه پایان پذیرد.

او همچنین افزود:«در سعودی دادگاهی محاکمه‌هایی را انجام داده.. حکمی را صادر کرده و به تبع آن ما نیز به آن حکم احترام می‌گذاریم».

از سرگیری روابط با مصر

از سوی دیگر، سخنگوی اردوغان گفت مذاکراتی که هفته آینده میان ترکیه و مصر انجام خواهد شد احتمالا به همکاری‌های جدیدی میان دو کشور برای پایان دادن به جنگ در لیبی منجر شود.

او گفت که تماس‌هایی میان روسای دستگاههای اطلاعاتی و وزرای خارجه دو کشور در حال انجام است و هیئت دیپلماتیک ترکیه اوایل ماه مه آینده به مصر سفر خواهد کرد.

کالین افزود «با توجه به حقایق موجود، معتقدم که عادی‌سازی روابط با مصر به مصلحت دو کشور و منطقه است».

شایان ذکر است که مصر از اقدام آنکارا برای نزدیکی با قاهره استقبال کرد، اما علنا روش محافظه‌کارانه‌ای را در قبال فراخوان‌های ترکیه برای بهبود روابط میان دو کشور در پیش ‌گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید