حمایت شورای همکاری خلیج از سعودی برای ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

امارت متحده عربی یکشنبه 25 آوریل2021 از تصمیم سعودی در مورد ممنوع کردن واردات محصولات کشاورزی از لبنان در پی اثبات استفاده از این محصولات برای قاچاق مواد مخدر به خاک سعودی اعلام حمايت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، وزارت خارجه و همکاری بین‌المللی تاکید کرد که از تصمیم پادشاهی سعودی در اتخاذ تدابیر حمایت از جامعه در برابر بلای مواد مخدر پشتیبانی کرده و تمامی اقدامات سعودی در چارچوب تلاش‌های خستگی ناپذیر برای مبارزه با این جنایت سازمان یافته و حق خود در حفاظت سلامت جامعه را مورد تایید قرار می‌دهد.

این وزارتخانه همچنین خواهان ایجاد فناوری‌های مناسب و به کار بستن تمامی اقدامات و تدابیر لازم برای متوقف کردن قاچاق این بلای خانمان‌سوز شد که سلامت جوامع را تهدید کرده و به منافع آن‌ها آسیب می‌زند.

2.4 میلیون قرص مخدر امفیتامین

تصمیم سعودی در ممنوع کردن واردات کشاورزی از لبنان در پی اعلام روز جمعه 23 آوریل اداره کل مبارزه با مواد مخدر این کشور مبنی بر خنثی سازی عملیات قاچاق 2.4 میلیون قرص مخدر امفیتامین از لبنان بود که در محموله انار وارداتی از لبنان جاسازی شده بود.

این در حالی است که کویت، سلطنت نشین عمان و بحرین نیز شنبه 24 آوریل با صدور بیانیه‌های مشابهی، همبستگی خود را با سعودی در ممنوعیت ورود محصولات کشاورزی از لبنان اعلام کردند.

وزارت خارجه عمان ضمن اعلام تایید این کشور از تلاش‌های سعودی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در تمامی اشکال آن، خواستار پیشرفت فناوری‌ها و سازکارهای همکاری منطقه‌ای در این رابطه شد.

وزارت خارجه بحرین هم از تصمیم سعودی در ممنوعیت واردات یا ترانزیت محصولات کشاورزی از لبنان به خاک خود در پی اثبات جاسازی مواد مخدر در این محموله‌ها برای قاچاق به خاک پادشاهی سعودی حمایت کرده و خاطر نشان نمود که این تصمیم سعودی در راستای حمایت از جامعه در برابر خطرات مواد مخدر بود و مبتنی بر قوانین و روند معمول جهانی است که سوء استفاده از نقل و انتقال تجاری برای قاچاق مواد مخدر را جرم قلمداد می‌کند.

وزارت خارجه کویت هم مراتب حمایت همه جانبه خود از تصمیم سعودی در ممنوعیت واردات سبزیجات و میوه از لبنان را به دلیل سوء استفاده در راستای قاچاق مواد مخدر اعلام کرد.

در بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه کویت آمده است که این تصمیم مهم کشوری در چارچوب اهتمام کشور برادر سعودی به امر ممنوع کردن ورود این بلای خانمان‌سوز به خاک خود و مصونیت بخشی به جامعه سعودی گرفته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید