کشته شدن 1400 کودک در طول سال گذشته در یمن

شبه نظامیان حوثی بیش از 30 هزار کودک برای مشارکت داوطلبانه در جنگ بسیج کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک سازمان حقوقی یمن از کشته شدن صدها کودک زیر پانزده سال خبر داد که شبه نظامیان حوثی از آن‌ها در جبهه‌های نبرد علیه ارتش ملی یمن به کار گرفته‌اند.

هدی الصراری، رئیس سازمان دفاع از حقوق و آزادی‌ها در یمن تاکید کرد که تنها در سال گذشته 1400 کودک در سنین 10 تا 15 سال در جبهه‌های نبرد شبه نظامیان حوثی کشته شدند. ‎

به گفته الصراری، شبه نظامیان حوثی بیش 30 هزار کودک را برای مشارکت داوطلبانه و 10 هزار تن را به صورت اجباری برای شرکت در عملیات رزمی مستقیم یا غیر مستقیم سربازگیری کرده‌اند.

وی در نوشتار خود با عنوان « جنایت سربازگیری کودکان در یمن» در جریان اولین همایش حقوق بشر درمارب خاطر نشان کرد که بر اساس قوانین بشری جهانی، سربازگیری و استفاده از کودکان از سوی گروه‌های مسلح یا نیروهای مسلح، ممنوع است.

کودکان یمنی
کودکان یمنی

الصراری تاکید کرد که شبه نظامیان حوثی از کودتای سپتامبر 2014، مبادرت به استفاده از کودکان و وارد ساختن آن‌ها به اشکال گوناگون در عملیات جنگی در مناطق زیر نفوذ خود کردند که منجر به کشته و زخمی شدن صدها کودک شده است.

الصراری افزود که شبه نظامیان حوثی در برابر دیدگان جهانیان اقدام به سربازگیری از کودکان کرده و کمپین‌های اجباری و داوطلبانه را در مناطق زیر کنترل خود با استفاده از بازوها و دستگاه‌های امنیتی و قبیله‌ای و ناظران به راه انداخته‌اند.

وی تاکید کرد که شبه نظامیان حوثی، ناظران خویش را مامور کشاندن کودکان به مراکز و اردوگاه‌هایی کرده که در مناطق دورافتاده و روستاها و فرمانداری‌ها افتتاح کرده‌اند که تعدادشان به 52 اردوگاه می‌رسد و صدها کودک و نوجوان در آن‌ها آموزش می‌بینند.

الصراری در نوشتار خود آورده است که افزایش این اردوگاه‌ها به زیان مدارس و مراکز آموزشی است که حوثی‌ها به هدف کشاندن کودکان و نوجوانان به آردوگاه‌های آموزشی در استان‌های زیر کنترل خود، این مدارس و مراکز را تعطیل کرده‌اند.

وی عنوان ساخت که شبه نظامیان حوثی با شستشوی مغزی این کودکان از طریق ایجاد تغییر در روش‌های آموزشی بر مبنای فرقه‌ای و ایدئولوژیک، نسلی کامل را در فضایی از تنفرورزی و کینه‌جویی پرورش می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید