200 کشته در حمله هوایی روسیه به مواضع «تروریست‌ها» در سوریه

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که «تروریست‌ها» در تعدادی از اردوگاه‌ها آموزش می‌بینند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش روسیه، دوشنبه 19 آوریل 2021 اعلام کرد در بمباران هوایی جنگنده‌های این کشور علیه مواضع «تروریست‌ها» در شمال شرق شهر تدمر در سوریه نزدیک به 200 پیکارجوی مسلح کشته شدند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت: «پس از بررسی‌های انجام شده از منابع متعدد درباره مواضع اهداف تروریستی، نیروهای هوایی روسیه حملات هوایی متعددی را انجام داده که طی آن دو مخفیگاه منهدم شده و 200 نفر کشته شدند.

بنا به بیانیه وزارت دفاع روسیه جنگنده‌های این کشور «24 وانت حامل تیربارهای سنگین و نزدیک 500 کیلوگرم از مهمات و ادوات ساخت بمب‌ را منهدم کردند».

در بیانیه مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه اشاره‌ای به نام گروه تروریستی هدف قرار گرفته نشده و تاریخ انجام این عملیات هوایی نیز ذکر نشده است.

ارتش روسیه گفت که هدف بمباران شده «پایگاه استتار شده» است که «گروه‌های تروریستی» برای انجام عملیاتی در سوریه و ساخت مواد منفجره در آن آموزش می‌بینند.

بنا به این بیانیه «تشکیلات مسلح غیر قانونی» برای حمله به ساختمان‌های دولتی سوریه طرح‌ریزی می‌کردند تا از این طریق و با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 26 ماه مه آینده اوضاع در این کشور را بی‌ثبات کنند.

وزارت دفاع روسیه دوشنبه تاکید کرد که «تروریست‌ها» در تعدادی از اردوگاه‌ها در مناطقی که رژیم سوریه بر آنها کنترل ندارد و «از جمله آن در منطقه التنف تحت کنترل نیروهای آمریکایی»، آموزش می‌بینند.

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که در حملات هوایی گسترده روسیه علیه مواضع «داعش» در صحرای سوریه 35 تن از «تروریست‌ها» کشته شدند.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه طی 72 ساعت گذشته بیش از 220 حمله هوایی روسیه علیه صحرای سوریه انجام شده که طی آن 26 عنصر از گروه «داعش» کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید