پادشاه سعودی مسلمانان را به عقل‌گرایی و دوری از تفرقه دعوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی، دوشنبه 12 آوریل 2021، مسلمان جهان را به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان، به خِرَد‌گرایی و دوری از تفرقه و اختلاف دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی دوشنبه در سخنرانی به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان، که به نمایندگی از او توسط ماجدالقصبی، سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی ایراد شد، گفت که «تلاش‌های بزرگ سعودی در مقابله با پاندمی کرونا، موفقیت‌آمیز است».

پادشاه سعودی در این سخنرانی که به نمایندگی از او ایراد شد، گفت «امیدواریم همگان به تدابیر پیشگیرانه و مراجعه برای دریافت واکسن پایبند شوند».

پادشاه سعودی همچنین تدابیر اتخاذ شده از سوی کشورش و کاربرد فناوری‌های پیشرفته در حفظ سلامت مهمانان خانه خدا را افتخارآمیز دانست.

طرح امنیت مسجد الحرام

از سویی سرلشکر محمد الاحمدی، معاون فرمانده نیروهای امنیت مراسم عمره دوشنبه در کنفرانسی خبری از طرحی برای محافظت از امنیت در مسجد الحرام، شامل عدم موافقت با ورود بدون مجوز به حرم مکی و ارتقای سطح ایمنی در امنیت و عبور و مرور در «مکه»، پایتخت مقدس، خبر داد.

بنا به اعلام فرماندهی امنیت عمره در مکه مکرمه، دوشنبه با شرط‌های مشخصی با تضمین سلامت عمره‌گزاران در ماه رمضان، موافقت شد.

طبق این طرح تدابیر پیشگیرانه در برابر پاندمی کرونا با مشخص کردن مسیرهای حرکت عمره‌گزاران و نمازگزاران و همچنین تضمین رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و افزایش حضور عناصر امنیتی به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

نیروهای امنیت عمره همچنین با تعیین جریمه‌هایی مالی برای عمره‌گزاران بدون مجوز یا افرادی که بدون مجوز قصد ورود به مسجد الحرام را داشته باشند، بر ضرورت اجرای تدابیر پیشگیرانه ویژه مقابله با انتشار ویروس جدید کرونا از سوی عمره‌گزاران، تاکید کردند.

این طرح ایمنی و امنیت و عبور و مرور همچنین شامل کاهش مدت انتظار و توقیف در مراکز امنیتی، گشایش همه مسیرها، بهبود میزان پاسخگویی به گزارش‌ها با افزایش تعداد گشت‌های میدانی در مسیرها، تحت پیگرد قرار دادن کامیون‌ها در اوقات عبور ممنوع و نیز تسهیل عبور و مرور بدون ایجاد ترافیک در مسیرهای تردد، می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید