تامین نیمی از واکسن‌های یمن توسط مرکز امدادرسانی ملک سلمان

دولت یمن: تا پایان سال جاری 12میلیون دوز واکسن کرونا دریافت خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت یمن، یکشنبه 11 آوریل 2021، اعلام کرد که تا پایان سال جاری میلادی، 12 میلیون دوز واکسن ضد کرونا دریافت خواهد کرد.

به گزارش «العربیه»، علی الولیدی، معاون وزارت بهداشت یمن، یکشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در عدن، پایتخت موقت یمن، گفت که نیمی از واکسن‌های ضد کرونای دریافتی طی سال جاری از سوی مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان تامین خواهد شد.

معاون وزارت بهداشت یمن ضمن اشاره به موج دوم انتشار گسترده ویروس کرونا در کشورش و بالا رفتن شمار مبتلایان و جان باختگان مبتلا به کرونا در یمن از ضعف توانایی‌های بخش بهداشت در زمینه مبارزه با کرونا خبر داد.

او در ادامه گفت که کشورش تاکنون و در مرحله اول، 360 هزار دوز از واکسن‌های کرونا را دریافت کرده که در ماه مه نیز یک میلیون و 600 هزار دوز از واکسن‌های کرونا را دریافت خواهد کرد.

الولیدی افزود که در چارچوب طرح بین‌المللی کواکس و حمایت سازمان‌ بهداشت جهانی، صندوق کودکان ملل متحد «یونیسف» و همکاری مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان تا پایان سال جاری 12 میلیون دوز از واکسن کرونا برای یمن ارسال خواهد شد.

این مقام یمنی ضمن با ارزش خواندن حمایت مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان از بخش بهداشت یمن، تاکید کرد که مرکز ملک سلمان پوشش 50 درصد از نیازهای یمن به واکسن‌های کرونا را بر عهده می‌گیرد.

این مقام وزارت بهداشت یمن گفت که طرح واکسیناسیون در 133 شهرستان از 13 استان این کشور انجام می‌شود و افزود که علاوه بر آن تحت نظارت سازمان بهداشت جهانی به مراکز بهداشتی در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی 10 هزار دوز واکسن کرونا اعطا شده است.

معاون وزارت بهداشت یمن تعداد مبتلایان به کرونا در مناطق تحت کنترل دولت قانونی را 5,357 نفر گزارش کرد که 1,049 تن از آنها فوت شده و 2,053 نفر بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید