شاهزاده حمزه بن حسين نامه وفاداری به پادشاه اردن امضاء کرد

شاهزاده حسن بن طلال، عموی پادشاه مامور رسیدگی به موضوع شاهزاده حمزه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده حمزه بن حسین، ولی‌عهد سابق اردن روز دوشنبه 5 آوریل 2021 نامه‌ای برای اعلام وفاداری به ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور امضاء کرد.

در این نامه آمده که «همه ما برای حمایت از اردن و منافع ملی این کشور پشت پادشاه می‌ایستیم و منافع اردن را بر هر چیزی ترجیح می‌دهیم.»

شاهزاده حمزه در این نامه تاکید کرد که به عهد و پیمان پدران و اجدادش وفادار خواهد ماند و با پای‌بندی از قانون اساسی اردن، از پادشاه این کشور حمایت می‌کند.

دیوان پادشاهی اردن پیش از این اعلام کرده بود که شاهزاده حسن بن طلال، عموی پادشاه را مامور رسیدگی به موضوع شاهزاده حمزه کرده است.

براساس بیانیه‌ای دیوان پادشاهی منتشر کرد، پس از تماس شاهزاده حسن با شاهزاده حمزه، او به عمل در چارچوب خانواده هاشمی و در راستای دستورات پادشاه به شاهزاده حسن عمل خواهد کرد.

دولت اردن روز یکشنبه اعلام کرد بود که به دستور پادشاه این کشور، موضوع شاهزاده حمزه در درون خانواده هاشمی رسیدگی خواهد شد.

پیش از این دولت اردن و نهادهای امنیتی این کشور تعدادی از چهره‌های نزدیک به شاهزاده حمزه را بازداشت و او را متهم به اقداماتی که امنیت کشور را تهدید می‌کند، کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید