ویدیو؛ کشته شدن 7 تک‌تیرانداز حوثی در غرب یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

یگان ضد تک‌تیراندزی وابسته به ارتش یمن، در چهار روز گذشته، 7 تک‌تیرانداز شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه‌های الساحل الغربی یمن، از پای درآورد.

در ویدیویی که از سوی ستاد اطلاع‌رسانی نظامی نیروهای مشترک یمن منتشر شده صحنه‌هایی از لحظات شکار شدن 7 تن از تک‌تیراندازان شبه‌نظامیان حوثی به نمایش درآمده است.

یک منبع نظامی نیروهای مشترک، جمعه 2 آوریل 2021، اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران پس از درهم شکسته شدن خطوط دفاعی‌ سابق آنها، اقدام به استقرار واحدهای تک‌تیرانداز جدیدی در میان مزرعه‌های واقع در خط زبید برای هدف قرار دادن منطقه کوهستانی در شهرستان التحیتا در استان الحدیده کردند که از سوی واحد ضد تک‌تیراندازی ارتش، هدف قرار گرفتند.

این منبع تاکید کرد که یگان ضد تک‌تیراندازان، 7 تن از تک‌تیراندازان شبه‌نظامیان حوثی را پس از رصد دقیق مواضع و محل استقرار آنها، از پای درآورد.

به گفته این منبع نظامی، شکار شدن تک‌تیراندازان حوثی در حالی انجام شد که این تک‌تیراندازان شبه‌نظامی حوثی برای هدف قرار دادن روستاها، مزرعه‌های ساکنان منطقه و مواضع نیروهای مشترک حافظ امنیت این منطقه کوهستانی، تلاش می‌کردند.

از سویی سرتیپ عبده مجلی، سخنگوی رسمی ارتش یمن، جمعه با اشاره به تلاش‌های سازمان‌یافته و عمدی شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و آوارگان جنگی در استان مارب یمن، تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی، عامدانه‌ بر اجرای «توطئه‌های ایران» اصرار می‌ورزند.

سخنگوی ارتش یمن، جمعه شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر را به پافشاری بر اجرای «توطئه‌های ایران» و بی‌اعتنایی به همه طرح‌های خواهان توقف خونریزی در یمن، متهم کرد.

سخنگوی ارتش یمن در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود بر آمادگی‌های دفاعی و هجومی و جانفشانی‌های نیروهای ارتش ملی یمن برای مقابله با حملات شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های صرواح، الکساره، هیلان، المشجح، غرب استان مارب تا مناطق المخدره، ماس، الجدعان و شرق صنعا که حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ها در محورهای آن در هم شکسته شده و سلاح و مهمات آنها با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف منهدم شده است، تاکید کرد.

سرتیپ عبده مجلی با اشاره به ناکامی حملات شبه‌نظامیان حوثی، گفت که ده‌ها تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی در این درگیری‌ها کشته و مجروح شدند.

مجلی همچنین بیان کرد که نیروهای ارتش یمن ضمن کسب پیروزی‌هایی در جنوب و غرب استان تعز و در شهرستان‌های عبس و مستبا در استان حجه و برط العنان، در استانالجوف و در جبهه‌های استان‌های الضالع، الحدیده، البیضاء و صعده با حملات حوثی‌ها مقابله کردند.

این مقام نظامی یمنی افزود که در حملات شبه‌نظامیان حوثی به غیرنظامیان و آوارگان جنگی در استان مارب که با اقدامات تروریستی و بمباران عمدی و سازماندهی شده انجام شد، تعدادی از غیرنظامیان مورد اصابت قرار گرفتند که اغلب‌ آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

سخنگوی ارتش یمن گفت که «حملات حوثی‌ها در ادامه سلسله اقدامات خصمانه آنها علیه مردم، ارتکاب جنایت‌های جنگی به شمار رفته و مستلزم اقدام جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد به دخالت فوری جهت متوقف کردن اقدامات تروریستی و جنایت‌های شبه‌نظامیان حوثی علیه آوارگان جنگی و غیرنظامیان است که همه این اقدامات جنایت جنگی بوده ومحکوم است و مغایر با قانون بین‌المللی انسانی است».

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی از ماه فوریه 2021 تاکنون، دست به شدیدترین حملات خود علیه استان مارب زدند و عناصر شبه‌نظامی حوثی با سلاح سنگین این مناطق راهدف قرار دادند اما با مقاومت شدید نیروهای دولت قانونی و قبایل محلی مواجه شده و هیچ پیشروی حاصل نکردند.

سازمان ملل متحد و جامعه بین‌المللی نیز درباره خطر حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان یمنی و هزاران آواره جنگی در این کشور، هشدار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید