ائتلاف: دو پهپاد حوثی حمله‌کننده به خمیس مشیط سرنگون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی، شامگاه پنج‌شنبه یکم آوریل 2021 اعلام کرد دو پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران که به سوی شهر خمیس مشیط سعودی پرتاب شده‌ بودند را رهگیری و سرنگون کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، ائتلاف عربی تاکید کرد که تدابیر لازم را برای محافظت از غیرنظامیان، مطابق با قانون بین‌المللی انسانی اتخاذ می‌کند.

ائتلاف توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی به اقدامات خصمانه‌‌ خود برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی که جنایت‌های جنگی به شمار می‌روند، ادامه می‌دهند.

ائتلاف عربی همچنین تاکید کرد که با اقدام‌های خصمانه شبه‌نظامیان حوثی مقابله کرده و آنها را ناکام کرده است.
ائتلاف سه‌شنبه گذشته نیز از رهگیری و سرنگونی دو پهپاد انفجاری پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی پادشاهی عربی سعودی، خبر داد.

سرتیپ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی رسمی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، با اشاره به ادامه اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیر نظامیان و مناطق مسکونی، در عین حال بیان کرد که ائتلاف تدابیر عملیاتی لازم را برای محافظت از غیر نظامیان مطابق با قانون بین‌المللی انسانی، اتخاذ می‌کند.

او همچنین توضیح داد که یکی از پهپادهای در آسمان یمن و دیگری پیش از هدف قرار دادن غیرنظامیان در شهر جازان سعودی رهگیری و سرنگون شدند.

این در حالی است که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران طی روزهای گذشته تلاش‌هایشان را برای هدف قرار دادن مناطق شهری و اقتصادی در پادشاهی عربی سعودی گسترش دادند که این اقدامات آنها محکومیت‌های عربی و بین‌المللی بسیاری را به همراه داشت که بر ایستادگی در کنار سعودی و امنیت آن تاکید کرده و حملات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی را تقبیح کردند.

شایان ذکر است شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت تهران اخیرا و به دنبال تلفاتی که در تعدادی از مناطق یمن در برابر ارتش این کشور متحمل شدند، حملات خود را گسترش دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید