شاهزاده محمد بن سلمان: 7 تریلیون دلار به اقتصاد سعودی تزریق می‌کنیم

برنامه یکی از محورهای چشم‌انداز بلندپروازانه سعودی 2030 است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، روز سه‌شنبه 30 مارس 2021 برنامه تقویت همکاری با بخش خصوصی را راه‌اندازی کرد. این برنامه یکی از محورهای چشم‌انداز بلندپروازانه سعودی 2030 است.

ولی‌عهد سعودی در دیدار بخش خصوصی و دولتی سعودی، بخش خصوصی را «شریک اصلی» در ساخت اقتصادی پویا و پایدار توصیف کرد و گفت که حکومت این همکاری‌ها را تقویت می‌کند تا وارد دوره جدیدی از این همکاری‌ها شود.

او آغاز این برنامه همکاری را استمرار اجرای چشم‌انداز 2030 دانست و گفت که این برنامه سبب می‌شود تا پایان سال 2030، 5 تریلیون ریال به اقتصاد سعودی تزریق شود و او این موضوع را یک سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌داند. علاوه بر این صندوق سرمایه‌گذاری عمومی هم 3 تریلیون ریال به اقتصاد سعودی تزریق می‌کند.

شاهزاده محمد بن سلمان گفت که 4 تریلیون ریال دیگر در چارچوب استراتژی ملی سرمایه‌گذاری تزریق خواهد شد و این شامل 10 تریلیون ریالی که به عنوان هزینه‌های دولتی مصرف می‌شود نیست. به گفته او برآورد شده بخش خصوصی نیز 5 تریلیون ریال سهم داشته باشد و مجموع این ارقام به 27 تریلیون ریال سعودی معادل 7 تریلیون دلار تا پایان 2030 خواهد بود.

او گفت که این استراتژی صدها هزار فرصت شغلی ایجاد کرده و سهم بخش خصوصی در اقتصاد سعودی تا سال 2030 را به 65 درصد می‌رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید