سفیر سعودی در بغداد: سفر الکاظمی به ریاض بسیار مهم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالعزیز الشمری، سفیر پادشاهی عربی سعودی در عراق، تأکید کرد که سفر روز چهارشنبه 31 مارس 2021 مصطفی الکاظمی، نخست وزیر، به سعودی از اهمیت زیادی برخوردار است و در این سفر شماری از مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی مورد بحث قرار خواهند گرفت و توافق‌نامه‌هایی در چندین زمینه به امضا خواهند رسید.

سفیر سعودی در بغداد در گفتگو با «العربیه» و «الحدث»، بر اهمیت روابط دو کشور تأکید کرد و افزود که قرار است شمار گذرگاه‌های مرزی با عراق افزایش یافته و گذرگاه «عرعر» به صورت شبانه‌روزی باز باشد.

او درباره روند ساخت استادیومی که خادم حرمین شریفین به عراق اهدا کرد، گفت که جلسات مداوم برای تکمیل مراحل کار ادامه دارد.

الشمری در مورد شورای هماهنگی میان سعودی و عراق هم توضیح داد که جلسات مستمر این شورا برگزار شده و به زودی نشست مهمی میان بازرگانان میان دو کشور برگزار خواهد شد.

روزنامه‌های عراقی سه‌شنبه 30 مارس 2021 به مکالمه تلفنی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در مورد طرح خاورمیانه سبز پرداختند.

روزنامه عراقی «الزمان» با پرداختن به این تماس تلفنی نوشت که طرفین در این تماس در مورد ابتکاری که با هدف همکاری با کشورهای منطقه برای کاشت 50 میلیارد درخت به عنوان بزرگترین پروژه جنگل کاری در جهان و اهمیت افزایش بهره وری تولید فرآیندهای تولید نفت و استفاده از پیشگامی سعودی در زمینه، صحبت کردند.

این روزنامه افزود كه سعودی قصد دارد در دهه‌های آینده 10 میلیارد درخت در خاک این کشور بكارد و این اقدام منجر به افزایش پوشش درختی این کشور خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید