ریاض: راه حل سیاسی تنها راه حل بحران سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه سعودی، سه شنبه 30 مارس 2021 تاکید کرد که یک توافق سیاسی زیر نظر سازمان ملل، تنها راه حل برای بحران سوریه است.

او از ایران خواست که برنامه خود برای ایجاد تغییرات جمعیتی و فرقه‌ای در سوریه را متوقف کند.

به گفته وزیر خارجه سعودی، این حل و فصل، شرط کمک به روند بازسازی در سوریه است.

وزیر امور خارجه سعودی اخیراً در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود در ریاض، تأکید کرده بود که پادشاهی سعودی از هر تلاشی پشتیبانی می‌کند تا سوریه به «آغوش عربی» خود بازگردد.

وزیر امور خارجه سعودی گفت: «ریاض بر اهمیت ادامه تلاش برای حل بحران سوریه تأکید می‌ورزد، به گونه‌ای که امنیت مردم برادر سوریه را تضمین کرده و از آن‌ها در برابر سازمان‌های تروریستی و شبه نظامیان فرقه‌ای محافظت کند که مانع دسترسی به راه حل‌های واقعی می‌شوند که در خدمت مردم برادر سوریه باشد.

او افزود: «به نظر ریاض، حل و فصل بحران سوریه، مستلزم راه حل سیاسی است.»

وزیر خارجه سعودی خاطرنشان کرد که این امر «بیشتر به طرف‌های این مسئله باز‌گشته و مستلزم این است که رژیم سوریه و مخالفان در مورد راه حل سیاسی، به توافق برسند.»

فیصل بن فرحان در ادامه گفت: «ما امیدواریم که تلاش‌های جاری، منجر به شکل گیری راه حل‌هایی در این راستا شود. این کشور شایسته بازگشت به آغوش عربی خود و برخورداری از ثبات، صلح و امنیت است و ما از هر تلاشی که در خدمت این روند باشد، پشتیبانی می‌کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید