ارتش یمن مواضع جدیدی را در الجوف و صعده آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش یمن، روز جمعه 26 مارس 2021، مواضع جدیدی را در شهرستان «برط» شمال استان الجوف هم مرز با استان صعده، خاستگاه رهبر شبه‌نظامیان حوثی در شمال این کشور آزاد کرد.

ستاد اطلاع‌رسانی ارتش یمن اعلام کرد که یگان‌های ارتش ملی یمن با انجام ضد حمله‌ای علیه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در منطقه الظهره در «برط العنان» موفق شدند تعدادی از مواضع در رشته‌ کوه‌های «المطابق» واقع در بین دو استان الجوف و صعده را آزاد کنند.

بنا به اعلام ستاد اطلاع‌رسانی ارتش یمن طی این درگیری‌ها که بیش از 6 ساعت به طول انجامید نیز تلفات انسانی و خسارت‌های مادی به شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران وارد شد.

در همین رابطه نیروهای امنیتی یمن جمعه در استان مارب یک هسته تروریستی مرتبط با شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران را دستگیر کردند که تجهیزات مورد استفاده شبه‌نظامیان حوثی در این استان نزد آنها کشف و ضبط شد.

سرتیپ سلیم السیاغی، فرمانده نیروهای یگان ویژه در استان مارب، تاکید کرد که «نیروهای امنیتی موفق شدند به دنبال گزارش عملیاتی از سوی دستگاه‌های ذیربط اقدام به دستگیری عناصر یک تیم تروریستی مرتبط با حوثی‌ها کرده و جنگ‌افزارهای نزد آنها را کشف و ضبط کنند».

بنا به این مقام امنیتی یمنی نیروهای یگان ویژه اقدام به تفتیش خانه تیمی این هسته تروریستی در شهر مارب کرده و مقادیری اسلحه پیشرفته، سبک و نیمه سنگین و نقشه‌ها و دستگاه‌های ارتباط بی‌سیم و بمب‌های نزد آنها را کشف و ضبط کردند.

بنا به بیانیه منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی یمن این مقام امنیتی یمنی توضیح داد که «دستگاه‌های امنیتی یمن از مدت‌ها پیش فعالیت‌های این هسته تروریستی را زیر نظر داشته و روز جمعه پیش از اجرای طرح تروریستی، علیه آن وارد عمل شده و اعضای آن را دستگیر کردند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید