آمریکا اقدامات تحریک‌آمیز حوثی‌ها علیه تلاش‌های صلح در یمن را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در واکنش به حملات شامگاه پنج‌شنبه شبه‌نظامیان حوثی به مناطق مسکونی در پادشاهی عربی سعودی، ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 26 مارس2021، اقدامات تحریک‌آمیزحوثی‌های یمن که تلاش‌های صلح در این کشور را با خطر مواجه ساخته است، به شدت محکوم کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات آمریکا، گفت که «اقدامات حوثی‌ها آشکارا تحریک‌آمیز است و با هدف طولانی کردن مدت بحران صورت می‌گیرد» که 6 سال است در یمن ادامه دارد.

ایالات متحده آمریکا همچنین حمله حوثی‌ها به ایستگاه پخش فرآورده‌های نفتی در جنوب سعودی را به شدت محکوم کرد و یادآور شد که این حمله تنها چند روز پس از آن انجام می‌شود که پادشاهی سعودی ابتکاری را برای پایان دادن به بحران در یمن ارائه داده است.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌‌ای افزود که حمله اخیر حوثی‌ها در ادامه اقدامات این گروه شبه‌نظامی برای هدف قرار دادن صادرات انرژی جهان و امنیت غیرنظامیان صورت می‌گیرد.

وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که حملات حوثی‌ها تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس را تهدید می‌کند و هم‌زمان با آن انجام می‌شود که اجماعی بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس در یمن شکل گرفته است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین همه طرف‌ها را به پیوستن به روند سیاسی و حمایت از تلاش‌های مارتن گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل و تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن دعوت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید