ارائه ابتکار سعودی برای پایان بحران در یمن به شورای امنیت سازمان ملل

حمایت فرانسه و اتحادیه اروپا از ابتکار سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سفیر پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل، پنج‌شنبه 25 مارس 2021، ابتکار ریاض برای پایان دادن به بحران یمن را به اطلاع نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد رساند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، عبدالله المعلمی، سفیر پادشاهی سعودی در سازمان ملل متحد، روز پنج‌شنبه طی دیداری مجازی با نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل آنها را از محتوای ابتکار سعودی برای پایان دادن به بحران در یمن، آگاه ساخت.

سفیر سعودی و سفرای کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل طی این دیدار مجازی، ابتکار ریاض برای پایان بحران یمن را بررسی کردند که بارزترین نقاط آن شامل دست‌یابی به راهکار سیاسی فراگیر در یمن، گفتگو درباره بهترین راه‌کارها جهت پیشبرد حمایت از ابتکار سعودی و اجرایی شدن آن از طریق شورای امنیت و سازمان ملل است.

المعلمی در این دیدار تاکید کرد که این ابتکار نشان از اصرار پادشاهی عربی سعودی بر امنیت و ثبات یمن، منطق جدی و عملی برای برقراری صلح، پایان دادن به بحران یمن و رفع درد و رنج انسانی ملت یمنی برادر، دارد.

المعلمی بر ادامه حمایت سعودی و کشورهای عضو ائتلاف عربی از مردم یمن و دولت قانونی این کشور و پایبندی به نقش انسانی در کاهش درد و رنج ملت یمنی برادر تاکید کرد.

سفیر سعودی در سازمان ملل همچنین بر ادامه حمایت سعودی و کشورهای ائتلاف عربی از تلاش‌ها جهت برقراری صلح، امنیت و ثبات در یمن و گام برداشتن به سوی مرحله جدیدی از توسعه و بهبود اوضاع معیشتی مردم یمن، تاکید کرد.

از سویی اگنس فون درمول، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، روز پنج‌شنبه در اظهاراتی به «العربیه» تاکید کرد که فرانسه به همراه اتحادیه اروپا از ابتکار سعودی برای پایان دادن به بحران یمن حمایت می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه افزود: «در یمن راهکار نظامی نیست و منتظر واکنش حوثی‌ها هستیم.. هر مذاکراتی باید شامل توقف فعالیت‌های بی‌ثبات کننده حوثی‌ها شود».

او همچنین ابتکار سعودی را زمینه‌ساز پایان دادن به بحران در یمن و مقدمه‌ از سرگیری مذاکرات میان طرف‌های یمنی عنوان کرد.
او نیز تاکید کرد که «راه حل برای پایان دادن به جنگ یمن باید از طریق توافق سیاسی فراگیر با سرپرستی سازمان ملل انجام گیرد».

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه ضمن ابراز همبستگی با پادشاهی عربی سعودی و تاکید بر مشارکت راهبردی دو کشور، تاکید کرد که «سعودی کاملا حق دارد از خاک خود دفاع کند» و فرانسه اقدامات حوثی‌ها هر بار که طی آن حملاتی صورت می‌گیرد را، محکوم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید