نیروهای رژیم سوریه منطقه‌ای مرزی را در جنوب ترکیه موشک‌باران کردند

ترکیه نیروهایش را در منطقه به حالت آماده‌باش درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی حملات مکرر طی هفته‌های گذشته به مخازن و تانکرهای حمل نفت در مناطق تحت کنترل ترکیه در شمال سوریه، شامگاه پنج‌شنبه 18 مارس 2021 نیز موشک‌هایی از مناطق تحت کنترل رژیم سوریه منطقه‌ای مرزی را در جنوب ترکیه هدف قرار دادند.

بنا به اعلام وزارت دفاع ترکیه این حمله نیروهای رژیم سوریه به منطقه مرزی ترکیه تلفات جانی یا خسارت‌هایی مادی به همراه نداشته است.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه همچنین آمده است که موشک‌های پرتاب شده نیروهای رژیم سوریه در میدانی خالی در استان مرزی کیلیس سقوط کردند. وزارت دفاع ترکیه افزود که آنکارا در اخطاری به مسکو خواستار توقف آتش شده است.

وزارت دفاع ترکیه همچنین اشاره کرد که در واکنش به حمله موشکی نیروهای رژیم اسد نیروهای خود در منطقه را به حالت آماده‌باش درآورده و فورا مواضع محدودی را در خاک سوریه هدف قرار داده است.

تکرار حملات

شایان ذکر است که در روزهای گذشته انفجارهای شدیدی مناطق شبه‌نظامیان سوری طرفدار ترکیه را لرزاند که طی آن مخازن و تانکرهای حمل نفت در مناطق پیرامون شهر حلب سوریه هدف قرار گرفت.

وزارت دفاع ترکیه همزمان با آن اعلام کرد که نیروهایش به موشک‌هایی که از فرودگاه تحت کنترل رژیم سوریه شلیک شده بود، پاسخ دادند.

این حملات و تبادل آتش چند روز پس از آن انجام شد که در نتیجه حملات مشابهی به این منطقه آتش‌سوزی‌های بزرگی رخ داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید