یک پایگاه هوایی دیگر در عراق مورد حمله موشکی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق شامگاه دوشنبه 15 مارس 2021 از وقوع یک حمله موشکی به پایگاه هوایی «بلد» در شمال بغداد خبر دادند؛ حمله‌ای که اصابت 7 راکت به پایگاه را در پی داشت.

براساس گزارش‌هایی که در اختیار العربیه قرار گرفته، این حمله هیچ تلفاتی در پی نداشت. در این حمله 5 موشک به روستایی در نزدیکی پایگاه و دو راکت به منطقه خالی پایگاه اصابت کردند.

رسانه‌های محلی عراق هم به نقل از منابع امنیتی گزارش کردند که دو راکت کاتیوشا به منطقه پیرامونی پایگاه «بلد» در صلاح‌الدین اصابت کرده‌اند. در این حمله که با راکت‌های کاتیوشا صورت گرفت، بخش شمال غربی پایگاه و میدان خالی در نزدیکی حصار پایگاه مورد حمله قرار گرفت، اما هیچ تلفاتی جانی و مالی در پی نداشت.

در ماه فوریه ارتش عراق از مورد هدف قرار گرفتن پایگاه بلد در شمال بغداد با 4 موشک خبر داده بود و یک منبع امنیتی به خبرگزاری فرانس‌پرس گفته بود که در این حمله یک پیمانکار شرکت سالیپورت که به تعمیر و نگهداری جنگنده‌های اف 16 عراق می‌پرداخت کشته شد.

در هفته‌ها و ماه‌های گذشته پایگاه‌های محل استقرار نیروهای نظامی آمریکا در عراق بارها هدف حملات موشکی قرار گرفتند ولی ایران علیرغم اینکه یک شهروند عراقی به نام «حیدر حمزه عباس مصطفی البیاتی» که رهبری گروه حمله کننده به اربیل را بر عهده داشت، اعتراف کرد موشک‌هایی که فرودگاه اربیل هدف قرار دادند، ساخت ایران بودند و هسته عامل این حمله، از 4 نفر تشکیل شده و وابسته به شبه نظامیان «سید الشهدا»، یکی از بازوهای مسلح ایران در عراق بوده‌ند، نقش خود را در این حملات انکار کرد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» مجید تخت‌روانچی در نامه‌ای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نوشت: «جمهوری اسلامی ایران، به طور مستقیم یا غیرمستقیم، در هیچ حمله مسلحانه توسط هر نهاد یا فردی علیه ایالات متحده در عراق دخالت نداشته است. به این ترتیب، هرگونه ادعا مبنی بر مشارکت صریح یا ضمنی ایران در حمله به نیروهای آمریکایی در عراق را رد می‌کنیم. چنین انتسابی کاملاً بی پایه و اساس، فاقد اعتبار قانونی و باطل است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید