ویدیو؛ زن نابینا و سالخورده‌ای که مرگش رئیس جمهوری مصری را سوگوار کرد

زینب گوشواره‌های گرانقیمت خود را به صندوق «زنده باد مصر» اهدا کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر روز جمعه 12 مارس در صفحه حساب توییتر خود اعلام کرد که مرگ زینب مصطفی، زن نابینای مصری که روز جمعه در سن 98 سالگی درگذشت، او را سوگوار کرده است.

رئیس جمهوری مصر در پیامی کوتاه گفت، من با غم و اندوه، خبر وفات خانم زینب مصطفی در این روز پر برکت جمعه را دریافت کردم. این زن با فضیلت، الگویی برای بزرگواری و میهن‌دوستی بود.

سال‌ها پیش وقتی عبدالفتاح السیسی صندوق «تحیا مصر» زنده‌باد مصر را راه‌‎اندازی کرد و برای کمک و حمایت مردم مصر از این صندوق فراخوان داد، بسیاری از میهن‌پرستان و میهن‌دوستان مصری به حمایت از این صندوق شتافتند. این صندوق برای حمایت از اقتصاد مصر و پروژهای بزرگ مانند کانال دوم سوئز و غیره راه‌اندازی شده بود. زینب مصطفی که خانمی سالمند بود با شنیدن این فراخوان ارزشمندترین دارایی خود را که یک گوشواره طلا قدیمی بود به صندوق اهدا کرد.

عبدالفتاح السیسی با شنیدن خبر درگذشت زینب مصطفی، در پستی در توییتر خود ضمن تسلیت مرگ این خانم میهن پرست نوشت: «این بانوی بزرگوار هنگامی که گوشواره طلای خود را به صندوق زنده‌باد مصر اهدا کرد، به نمونه‌ و الگویی عالی از میهن‌پرستی، تعلق و وفاداری به کشورش تبدیل شد».

رئیس جمهوری مصر افزود: «خدا خانم زینب را بیامرزد و روحش شاد، او بهترین سنبل برای زنان مصری بود به همه درس‌ فداکاری را آموخت، او گرانبهاترین چیزی که به وی تعلق داشت را نثار وطنش، مصر کرد».

رئیس جمهوری مصر پیشتر به خاطر اقدام میهن‌پرستانه این زن مصری در اهدای گران‌بهاترین دارایی خود به صندوق «زنده باد مصر» تقدیر و قدردانی کرده بود.

السیسی این زن را با هزینه شخصی خودش به ادای مراسم حج فرستاده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید