سعودی حمله به آرامکو و راس تنوره را خنثی کرد.. محکومیت عربی اسلامی جنایت حوثی‌ها

کویت و بحرین اين حملات را محکوم و آن را تهدیدی علیه امنیت دریانوردی برشمردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه 7 مارس 2021 اعلام کرد تلاش‌های صورت گرفته برای هدف قرار دادن مخازن نفتی در بندر راس التنوره و تاسیسات شرکت نفتی آرامکو در الظهران «یک حمله تروریستی بزدلانه است که تامین انرژی و امنیت انرژی جهان را هدف قرار داده است.»

واس خبرگزاری رسمی سعودی به نقل از ترکی المالکی سخنگوی وزارت دفاع این کشور گزارش کرد که یک فروند پهپاد مهاجم که از سمت دریا آمده بود، پیش از رسیدن به هدف رهگیری و منهدم شد.

المالکی افزود که یک موشک بالستیک هم که به قصد هدف قرار دادن تاسیسات آرامکوی سعودی در الظهران شلیک شده بود، رهگیری و منهدم شد و ترکش‌های آن در نزدیکی مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی سقوط کردند.

او گفت که وزارت دفاع همه اقدامات پیشگیرانه لازم برای حمایت از توانمدی‌ها و دستاوردهای ملی به منظور محافظت از امنیت انرژی جهانی به کار می‌گیرد تا این حملات تروریستی را متوقف کرده و ثبات تامین انرژی، امنیت صادرات نفتی و روند دریانوردی و تجارت جهانی را تضمین کند.

حملات پهپادی و موشکی صورت گرفته، انتقاد‌های بین‌اللمللی متعددی را در پی داشت.

در اولین واکنش از سوی کشورهای عربی، کویت اعلام کرد: «ادامه جنایات شبه‌نظامیان حوثی و هدف قرار دادن غیر نظامیان و تاسیسات غیرنظامی در سعودی را محکوم می‌کنیم.»

بحرین‌ هم ضمن محکوم کردن حمله ناکام شبه‌نظامیان حوثی به یکی از مخازن بندر راس تنوره سعودی با پهپادهای بمب‌گذاری شده، و هجوم موشکی ناکام به آرامکو در ظهران، آنها را نقض قوانین بین المللی و تهدیدی علیه امنیت دریانوردی و تأمین انرژی جهانی دانست.

همچنان مصر تلاش برای حمله به اهداف غیرنظامی سعودی و تأسیسات انرژی این کشور را به شدت محکوم کرد.

«سازمان همکاری‌های اسلامی» نیز دو حمله تروریستی صورت گرفته در بندر راس تنوره و الظهران را محکوم کرد.

«شورای همکاری کشوری عربی خلیج» هم تاکید کرد که حملات تروریستی تنها امنیت و ثروت‌های سعودی را هدف قرار نداده، بلکه شریان حیاتی اقتصاد جهان را نشانه گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید