90 کشته در میان حوثی‌ها در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، شنبه 6 مارس در حملاتی، نیروهای شبه نظامی حوثی درحال جابجایی از جبهه الکساره در استان مارب را هدف قرار دادند که باعث بروز آتش سوزی در امتداد جاده شد.

به گفته منابع دولتی، بروز نبردهای شدید میان ارتش یمن و شبه نظامیان حوثی نیز باعث کشته شدن 90 حوثی در طی 24 ساعت گذشته شده است.

این منابع به خبرگزاری فرانس پرس تاکید کردند که نبردها در 6 جبهه شعله ور شده است.

شایان توجه است که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، نگرانی خود را در مورد اوج گیری جنگ در استان مارب و پیامدهای انسانی آن بر مردم، آوارگان و شمار فراوان قربانیان در این استان ابراز داشت.

از دفاع به حمله

ارتش یمن جمعه 6 مارس تأکید کرد که تغییر آرایش جنگی نیروهای ارتش و مردان قبایل مارب از موضع دفاعی به هجومی، باعث شده، عناصر حوثی عملا در منگنه قراربگیرند و این منطقه، هدف سهل الوصول و صد درصد اطمینان بخشی برای شبه نظامیان کودتاگر حوثی نباشد.

سرتیپ عبدو مجلی سخنگوی ارتش یمن اظهار داشت که نیروهای ارتش با عملیات تاکتیکی از جمله دور زدن، محاصره، اصل غافلگیری و حمله توانستند حوثی‌ها را شکست دهند.

سخنگوی ارتش به همه شهروندان یمنی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها هشدار داد تا جلوی شبه نظامیان را از کشاندن فرزندان خود به کانو‌ن‌های مرگ و ویرانی بگیرند.

بر اساس آمار دولت یمن که دو روز پیش فاش شد، از ابتدای فوریه گذشته بیش از 14 هزار نفر به دلیل شدت‌گیری نبرد با حوثی‌ها در استان مارب ، آواره شده‌اند.

همچنین سازمان ملل و جامعه بین‌المللی خواستار زیر فشار گذاشتن حوثی‌ها شدند تا به حملات مداوم خود به استان مارب پایان داده و اردوگاه‌ها و مراکزتجمع آوارگان در استان را هدف قرار ندهند و مانع ایجاد امواج تازه‌ای جنگ‌زدگان شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید