4 کشته و 24 مجروح در حملات موشکی به مخازن و بازار نفت در حومه حلب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه جمعه 5 مارس 2021 حملات با موشک‌های زمین به زمین از سوی کشتی‌های جنگی روسیه و مقرهای نظامی وابسته به رژیم سوریه به مخازن و بازار نفت در هر کدام از ترحین و الحمران از مناطق تحت کنترل نیروهای ترکیه و گروه‌های طرفدار آنکارا در حومه شمالی شهر حلب سوریه 4 تن کشته و 24 مجروح بر جای گذاشت.

شایان ذکر است دیدبان حقوق بشر سوریه پیش‌تر جمعه، اعلام کرد که کشتی‌های جنگی روسیه که در سواحل سوریه لنگر انداخته‌اند 3 موشک زمین به زمین پرتاب کرده‌ که به نزدیکی بازار و ایستگاه‌های پالایش نفت خام در حوالی منطقه الحمران در حومه جرابلس در شمال شرقی استان حلب اصابت کرده‌ است.

بنا به خبرگزاری رویترز انفجارهایی در ایستگاه‌های محلی پالایش نفت در نزدیکی دو شهرک الباب و جرابلس رخ داده که باعث وقوع آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای شد.

شایان ذکر است که در 27 فوریه گذشته نیز دیدبان حقوق بشر سوریه خبر از وقوع انفجارهایی در حومه شمال شرقی شهر حلب داد که در نتیجه حملات موشکی ناشناسی علیه مخازن نفت در روستای المزعله در غرب جرابلس در حومه شرقی حلب رخ داده و تلفاتی در پی نداشت.

دیدبان حقوق بشر سوریه در 10 فوریه گذشته نیز گزارشی درباره کشته شدن 5 تن و زخمی شدن 4 نفر دیگر در پی حملات با موشک‌های زمین به زمین از سوی پایگاه نظامی روسیه در حمیمیم به مخازن پالایش نفت در روستای ترحین از مناطق تحت نفوذ گروه‌های طرفدار ترکیه در حومه حلب منتشر کرده بود که بنا به گزارش مذکور این حملات باعث وقوع آتش‌سوزی‌های گسترده و وارد آمدن خسارت‌های بزرگی به دارایی‌های ساکنان این منطقه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید