ائتلاف دو پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی جازان و خمیس مشیط را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که نیروهای مشترک ائتلاف عربی صبح شنبه 6 مارس 2021 موفق شدند دو پهپاد بمب‌گذاری شده که توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سوی شهرهای جازان و خمیس مشیط سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سخنگوی ائتلاف عربی صبح جمعه ضمن اشاره به این‌که در 24 ساعت گذشته 8 فروند پهپاد حوثی توسط نیروهای ائتلاف رهگیری و سرنگون شده‌ است، گفت که این حملات شبه‌نظامیان تروریست حوثی به طور عمدی و سازمان‌یافته‌ای برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی در شهرهای جازان و خمیس مشیط انجام می‌شود.

سرتیپ المالکی تأکید کرد که نیروهای ائتلاف عربی، مطابق با قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن، اقدامات عملیاتی لازم را برای محافظت از غیرنظامیان و مراکز غیر نظامی انجام می‌دهند».

مجروح شدن یک کودک و یک شهروند سعودی

شایان ذکر است که سروان محمد بن عبده السید سخنگوی اداره دفاع غیرنظامی در منطقه عسیر جمعه 5 مارس 2021 اعلام کرد که تماسی‌هایی مبنی بر سقوط ترکش‌هایی در تعدادی از مناطق مسکونی در دو استان خمیس مشیط و احد رفیده دریافت کرده که در نتیجه عملیات رهگیری و سرنگونی پهپادهای انفجاری پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی در این مناطق مسکونی پراکنده شده‌اند.

سروان محمد بن عبده السید افزود که در نتیجه سقوط ترکش‌ها یک کودک 10 ساله مجروح شده که توسط تیم هلال احمر سعودی معالجه شد.

این مقام اداره دفاع غیرنظامی سعودی همچنین گفت که یکی از شهروندان سعودی هنگام رانندگی مورد اصابت ترکش قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شد که حال او خوب است.

سخنگوی اداره دفاع غیرنظامی در منطقه عسیر ضمن اعلام این‌که این حوادث تلفاتی جانی در بر نداشته است به وارد آمدن خسارت‌های مادی به تعدادی از منازل مسکونی در نتیجه پراکنده شدن ترکش‌های ناشی از سرنگونی پهپادهای حوثی اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید