.
.
.

کشته شدن بیش از 350 تن از شبه‌نظامیان حوثی در غرب استان مأرب یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش یمن شامگاه شنبه 27 فوریه 2021 از کشته شدن بیش از 350 تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی و اسیر و مجروح شدن دهها تن دیگر از آنها در درگیری‌هایی روز شنبه در جبهه‌های جنگ در غرب استان مأرب در شمال شرقی یمن خبر دادند.

ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانه‌ای اعلام کرد که ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن طی ساعات گذشته نبرد سنگینی را علیه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران در جبهه‌های مختلف جنگ در غرب استان مأرب آغاز کرده و آنها را متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی کرده است.

این بیانیه به نقل از یک منبع نظامی گفته که نبرد سربازان ارتش طی 30 ساعت گذشته در جبهه‌های صرواح، الکساره و المشجح منجر به کشته شدن بیش از 350 تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی و اضافه بر آن اسیر و مجروح شدن دهها تن دیگر از آنها شد.

این منبع نظامی توضیح داد که ارتش ملی یمن شبه‌نظامیان حوثی را متحمل خسارت‌های سنگینی شامل سلاح و مهمات کرده و در این درگیری‌ها 8 خودرو نظامی حامل مهمات و جنگ‌افزارهای حوثی منهدم شده و جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن 6 خودرو نظامی حوثی‌ها که حامل نیروهای کمکی بوده‌اند را در همان جبهه‌ها هدف قرار دادند.

بنا به این گزارش جنگنده‌های ائتلاف تجمع‌های شبه‌نظامیان حوثی در مواضع متفرقه در جبهه‌های صرواح، المشجح و الکساره را هدف قرار دادند که این حملات هوایی منجر به کشته و زخمی شدن دهها تن از شبه‌نظامیان حوثی شده و جنگ‌افزارها و ادوات نظامی‌ آنها را منهدم کرد.

شایان ذکر است ارتش یمن به همراه مقاومت مردمی و پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی این کشور از دو هفته پیش عملیات گسترده خود علیه شبه‌نظامیان حوثی در امتداد میدان‌ نبرد در شرق شهر الحزم استان الجوف در جنوب مأرب را ادامه داده و تاکنون منجر به وارد آمدن خسارت‌های جانی و مادی زیادی به شبه‌نظامیان حوثی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم