محکومیت‌های گسترده عربی در واکنش به حملات حوثی‌ها به سعودی

فراخوان کویت برای دخالت شورای امنیت برای مقابله با شبه‌نظامیان حوثی‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پدافند هوایی سعودی شامگاه شنبه 27 فوریه 2021 طی دو ساعت با 7 مورد تهدیدهای هوایی شبه‌نظامیان حوثی مقابله کردند که در پی آن موجی گسترده از محکومیت‌ها علیه اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی شکل گرفت و در این راستا کویت خواستار دخالت جامعه‌ بین‌المللی شده و از شورای امنیت خواست تا به مسئولیت‌های خود برای جلوگیری از حملات حوثی‌ها عمل کند.

شورای همکاری خلیجی

از سویی و بنا به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج حمله شبه‌نظامیان حوثی با موشک‌های بالستیک به شهر ریاض پایتخت سعودی و با تعدادی از پهپادها به سوی شهرهای خمیس مشیط و جازان را محکوم کرد.

الحجرف گفت که « ادامه این گونه حملات تروریستی توسط گروه شبه‌نظامی حوثی نشان از تلاش آشکار آنها برای به چالش کشیدن جامعه بین‌المللی و سبک شمردن تمامی قوانین و عرف‌های بین‌المللی است».

الحجرف همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا موضعی فوری و قاطعانه را برای متوقف ساختن این گونه اقدامات تکراری که تاسیسات حیاتی و غیرنظامی و ثبات پادشاهی عربی سعودی را هدف قرار می‌دهد، اتخاذ کند.

سازمان همکاری اسلامی

سازمان همکاری اسلامی نیز تلاش حوثی‌های تروریست برای حمله به ریاض پایتخت سعودی را محکوم کرد و توانمندی‌های عالی ائتلاف در مقابله با حملات حوثی‌ها را ستود.

یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی به شدت حمله بالستیک شبه‌نظامیان حوثی به سوی ریاض پایتخت سعودی و پرتاب چندین پهپاد انفجاری به سوی هدف‌هایی غیرنظامی در پادشاهی عربی سعودی را محکوم کرد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای توانمندی‌های عالی ائتلاف عربی در مقابله با حملات حوثی‌های تروریست که به طور عمد و سازمان‌یافته‌ای غیرنظامیان در سعودی را هدف قرار می‌دهند را ستود.

العثیمین تاکید کرد که سازمان همکاری اسلامی از همه تدابیر اتخاذ شده از سوی نیروهای ائتلاف عربی برای متوقف ساختن جنایت‌های جنگی که شبه‌نظامیان حوثی با پرتاب موشک‌های بالستیک، پهپادهای انفجاری و قایق‌های بمب‌گذاری شده برای هدف قرار دادن بی‌گناهان و مناطق مسکونی در سعودی مرتکب می‌شوند، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

کویت خواستار دخالت شورای امنیت شد

از سویی وزارت خارجه کویت در بیانیه‌ای با شدیدترین عبارت‌ها ادامه تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی در ارتکاب جنایت‌های تروریستی‌شان از طریق هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق شهری در ریاض پایتخت سعودی و سایر شهرهای این کشور با پرتاب موشک‌های بالستیک و پهپادهای بمب‌گذاری شده را محکوم کرد.

کویت همچنین مجددا از شورای امنیت خواست تا به مسئولیت‌هایش برای مقابله با تنش‌آفرینی‌های خطرناک حوثی‌ها و گذاشتن حدی برای آن عمل کند.

همبستگی منامه و ریاض

وزارت خارجه پادشاهی بحرین نیز اقدام شبه‌نظامیان حوثی تروریست در پرتاب موشک بالستیک به سوی شهر ریاض و پهپادهای بمب‌گذاری شده به سوی شهرهای سعودی را محکوم کرد.

پادشاهی بحرین همچنین بر همبستگی منامه با ریاض در اتخاذ هر گونه تدابیری جهت مقابله با این تعدی‌های تروریستی که تاسیسات مدنی و غیرنظامیان بی‌گناه را هدف قرار داده و قانونی بین‌المللی انسانی را نقض می‌کند، تاکید کرد.

وزارت خارجه بحرین در بیانیه خود هوشیاری، شایستگی و اقدامات حرفه‌ای نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن که توانسته موشک‌های بالستیک و پهپادهای بمب‌گذاری شده حوثی را رهگیری و منهدم کند، را تحسین کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم