ائتلاف عربی: موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی ریاض سرنگون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد یکشنبه 28 فوریه 2021 از رهگیری و سرنگونی یک فروند موشک‌ بالستیک که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی ریاض پایتخت سعودی پرتاب شده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی بامداد یکشنبه اعلام کرد که یگان‌های پدافند هوایی سعودی موفق شدند یک فروند موشک بالستیک که شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران به سوی شهر ریاض پایتخت پرتاب کرده‌اند را سرنگون کنند.

Advertisement

سخنگوی ائتلاف افزود که ائتلاف همچنین توانسته 6 پهپاد انفجاری حوثی‌ها را که به طور عمد و سازمان‌یافته‌ای برای هدف قرار دادن منطقه جنوبی و همچنین شهرهای جازان و خمیس مشیط سعودی پرتاب شده بودند را رهگیری و منهدم کند.

ائتلاف عربی در بیانیه خود ‌تاکید کرد که شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی به طور عمد اقدام به تنش‌آفرینی‌های خصمانه و تروریستی کرده و با موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند.

ائتلاف تاکید کرد که توانمندی و شایستگی نیروهای پدافند هوایی پادشاهی سعودی تهدیدهای حوثی‌ها را در داخل خاک یمن و آسمان این کشور رصد و خنثی کرده و بلافاصله پس پرتاب از مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی این خطرات را رهگیری و نابود ساخته است.

سرتیپ ستاد المالکی تاکید کرد که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف کلیه اقدام‌های لازم را برای دفاع از غیرنظامیان اتخاذ کرده و تدابیر عملیاتی لازم برای توقف حملات حوثی‌ها و مقابله با منابع تهدیدهای آنها را طبق قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ می کنند.

از سویی سرهنگ دوم محمد الحمادی سخنگوی رسمی اداره کل دفاع غیرنظامی سعودی اعلام کرد که تیم‌های دفاع غیرنظامی در شهر ریاض پایتخت شامگاه شنبه به محل سقوط ترکش‌های موشک بالستیک حوثی سرنگون شده شتافتند.

الحمادی گفت که ترکش‌های این موشک بالستیک سرنگون شده بر محله‌های مسکونی در امکان مختلفی سقوط کرده است.

سخنگوی رسمی اداره کل دفاع غیرنظامی سعودی، گفت که در نتیجه انهدام و سقوط این موشک بالستیک و سقوط ترکش‌های آن در یکی از منازل مسکونی خسارت مادی وارد آمده اما خسارت‌های جانی یا مجروحیت در پی نداشته است.

این مسئول سعودی گفت که بنا بر تدابیر مورد اعتماد و پروتکل‌های تهیه شده به این حادثه رسیدگی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم