پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی‌ها در مسیر سعودی رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز جمعه 26 فوریه 2021، اعلام کرد یک فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی‌ها در مسیر منطقه «خمیس مشیط» سعودی را رهگیری و منهدم کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف، گفت که نیروهای مشترک ائتلاف، صبح روز جمعه، توانستند یک پهپاد بمب‌گذاری‌شده که پیکارجویان حوثی تحت حمایت ایران به‌طور عمد و سازمان‌یافته به منظور هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی، روانه شهر خمیس مشیط کرده بودند را رهگیری و در آسمان منهدم کنند.

المالکی، گفت که تلاش‌های «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» برای هدف قرار دادن عمدی و سازمان‌یافته مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی، یک «جنایت جنگی» است و فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف، اقدامات عملیاتی لازم را برای حمایت از شهروندان و شهرها، براساس قوانین انساندوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی اتخاذ می‌کند.

شبه‌نظامیان حوثی در روزهای گذشته بر حجم حملات پهپادی خود افزوده‌اند. کارشناسان سازمان ملل، پیش از این اعلام کرده بودند که این پهپادها از خارج و به‌صورت قطعات مجزا به یمن قاچاق و در آنجا مونتاژ شده‌اند. مشخصات این پهپادها با پهپادهای ساخت ایران تطابق دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم