رویترز: آمریکا یک گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریه را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقامات آمریکایی، جمعه 26 فوریه 2021، در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز از حمله هوایی ایالات متحده آمریکا به سازه‌ای متعلق به یک گروه شبه‌نظامی وابسته به ایران در سوریه خبر دادند.

به گفته مقامات آمریکایی، جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده فرمان انجام این حمله هوایی علیه گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه را صادر کرده است.

Advertisement

حمله هوایی آمریکا علیه گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه پس از آن صورت گرفت که سلسله حملاتی راکتی مقرهای آمریکایی در عراق را هدف قرار داد.

بنا به گفته این منابع، حمله به گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریه «با حملات به اهداف آمریکایی در عراق در ارتباط است.»

پیش‌تر نیز منابع دیدبان حقوق بشر سوریه از حومه شرقی شهر دیرالزور واقع در کرانه غربی رودخانه فرات، گزارش دادند که شبه‌نظامیان طرفدار ایران در سوریه در راستای تلاش‌های مستمرشان برای استتار به منظور در امان ماندن از حملات اسرائیل و نیروهای ائتلاف مجددا اقدام به جابه‌جایی در منطقه کردند.

در این راستا این گروه‌های شبه‌نظامی، اقدام به جابه‌جایی مقرهای پیشین خود به مناطق دیگری کرده‌ و سلاح و مهمات خود را به انبارهای جدیدی در آلبوکمال، المیادین و اطراف شهر دیرالزور منتقل کردند.

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران همچنین اقدام به مخفی کردن مقرهای خود در مناطق مسکونی کرده تا از بمباران‌های هوایی و موشکی مکرر اسرائیل و نیروهای ائتلاف که اخیرا آنها را متحمل خسارت‌های جانی و مادی زیادی کرده در امان بمانند.

این گروه‌های شبه‌نظامی، همچنین برای دور ماندن از دید از گذرگاه‌های غیرقانونی میان عراق و سوریه برای جابه‌جایی نیروها، سلاح و مهمات استفاده می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم