حوثی‌ها محله‌ای مسکونی در مأرب یمن را با موشک بالستیک هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، پنج‌شنبه 25 فوریه 2021 با یک فروند موشک بالستیک، محله‌ای مسکونی را در استان مأرب یمن هدف حمله قرار دادند.

به گزارش رسانه‌های یمنی، روز پنج‌شنبه، یک فروند موشک بالستیک پرتاب شده از سوی حوثی‌ها، یک محله مسکونی را در شهر مأرب در شرق یمن هدف قرار داد.

از سویی، شبکه ماهواره‌ای «بلقیس» اعلام کرد که حوثی‌ها با پرتاب این موشک بالستیک که دومین فروند از این نوع طی 12 ساعت گذشته است، محله‌ای مسکونی شهر مارب یمن را هدف قرار دادند.

از سویی یک منبع محلی گفت که این حمله موشکی، همزمان با هجوم شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوب مأرب همراه بوده است.

در همین راستا روزنامه «الغد» و سایت «یمن مونیتور»، خبر حمله موشکی حوثی‌ها را گزارش کردند. درباره تعداد قربانیان این حمله موشکی و یا میزان خسارت‌های ناشی از آن جزئیاتی منتشر نشده است.

سازمان ملل متحد، روز پنج‌شنبه تاکید کرد که تنش‌زایی نظامی در مأرب باعث فرار هزاران آوراه‌ جنگی یمنی شده است.

سازمان ملل متحد همچنین درباره تبدیل شدن نفتکش صافر به بمبی ساعتی و تهدیدی بی‌سابقه علیه محیط زیست این کشور و کشورهای حوضه دریای سرخ هشدار داد.

شایان ذکر است، احمد عوض بن مبارک وزیر امور خارجه یمن، چهارشنبه گفته بود که حمله شبه‌نظامیان حوثی به استان مأرب در شمال شرقی یمن در پی واکنش نیروهای ارتش ملی تحت فرمان دولت قانونی یمن، شکست خورده‌ است.

بن مبارک در دیدار با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی دولت امارات متحده عربی در ابوظبی افزود که «حوثی‌ها با تنش‌افزایی در استان مأرب و هدف قرار دادن مناطق مسکونی و اردوگاه‌های پناهندگان، با تلاش‌های بین‌المللی و آمریکایی برای برقراری صلح در یمن مقابله می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم