.
.
.

موج واکنش به واکسینه شدن نمانیدگان مجلس لبنان و توئیت‌های بانک جهانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبر واکسینه شدن شماری از نمایندگان مجلس نمایندگان و برخی از کارمندان آن در سه‌شنبه 23 فوریه، موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت، زیرا مطرح شده که نام برخی از نمایندگان و کارمندان در لیست واکسیناسیون ثبت نشده یا این‌که فاقد شروط لازم برای واکسینه شدن بودند اما برای زدن واکسن ولع زیادی از خود نشان دادند.

به گفته منابع آگاه به العربیه فقط 17 نماینده علاوه بر 23 کارمند مجلس نمایندگان که بیش از 75 سال سن دارند و از بیماری‌های مزمن رنج می‌برند، واکسن دریافت کردند.

نکته جالب توجه این بود که ساروج کومار مدیر منطقه‌ای بانک جهانی در خاورمیانه نیز وارد این بگومگوها شد و تهدیداتی را مطرح کرد.

منتظر نوبت خود باشید

او درکامنت خود به یکی از توئیت‌ها دراین خصوص که نمایندگان مجلس، واکسیناسیون را دور از چشم دوربین‌ها و بدون ثبت‌نام، انجام داده‌اند، نوشت: «این موضوع با برنامه ملی توافق شده با بانک جهانی مطابقت ندارد و ما تخلف از شرایط و ضوابط توافق شده برای واکسیناسیون عادلانه و منصفانه را ثبت خواهیم کرد. ثبت نام کرده و منتظر نوبت خود باشید.»

کومار افزود: «پس از تأیید حصول تخلف، بانک جهانی می‌‌تواند بودجه واکسن‌ها و پشتیبانی از واکنش به ویروس کرونا را در سراسر لبنان متوقف کند. من از همه اطراف درخواست می کنم، بدون در نظر گرفتن موقعیت و منصب، ثبت نام کرده و منتظر نوبت خود باشند.»

هشتگ پارتی‌بازی در کار نیست

وی در توییتی دیگر عنوان کرد که «در نشست دیروز با حمد حسن وزیر بهداشت، او بر اهمیت شفافیت کمپین واکسیناسیون تاکید کرد و از وزارت بهداشت خواست که اطلاعات مربوط به تخصیص این واکسن برای شهروندان، زودتر در دسترس ناظران اتحادیه بین‌المللی، مراکز صلیب سرخ و هلال احمردر خاورمیانه و شمال آفریقا قرار بگیرد که می‌توانند نسبت به درستی این اطلاعات به شکلی مستقل تحقیق کنند. این توییت با هشتگ # پارتی بازی در کار نیست، پیوست شد.

تهدید به استعفا

از سوی دیگر دکتر عبدالرحمن البزری رئیس کمیته ملی واکسیناسیون کرونا به دلیل واکسیناسیون شماری از نمایندگان بدون تأیید کمیته، تهدید به استعفا کرد.

او در مصاحبه‌ای با کانال لبنانی ال‌بی‌سی، تأکید کرد که روز سه‌شنبه 23 فوریه در یک کنفرانس مطبوعاتی، استعفای خود را اعلام خواهد کرد.

شایان توجه است که لبنان اولین کمپین واکسیناسیون را حدود 10 روز پیش، پس از دریافت محموله واکسن به مقدار 28500 دوز، از بروکسل، مقر شرکت فایزر آغاز کرد اما دوزهای بیشتری در راه است و انتظار می‌رود در هفته‌های آینده نیز ادامه یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم