ارتش یمن: سفیر ایران نزد حوثی‌ها حملات آنها را فرماندهی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس ستاد ارتش یمن شامگاه جمعه 19 فوریه 2021 با بیان این‌که حوثی‌ها به ابزار دست ایران تبدیل شده‌اند تا طرح ویرانگر ایران را اجرا کنند، گفت «حسن ایرلو سفیر تهران در یمن حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را فرماندهی می‌کند».

به گزارش رسانه‌های یمنی سپهبد ستاد صغیر بن عزیز رئیس ستاد کل ارتش یمن با اشاره به این‌که حسن ایرلو سفیر تهران در یمن حملات شبه‌نظامیان حوثی را فرماندهی می‌کند، گفت پیروزی در انتظار مردم یمن است و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به طور کلی در این جنگ نابود خواهند شد.

این مقام نظامی یمنی، حسن ایرلو عنصر تروریستی که با عنوان سفیر یا حاکم نظامی ایران در صنعا شناخته شده است را فرمانده اصلی جنگ حوثی‌ها علیه مردم یمن عنوان کرد و در این راستا تاکید کرد که حوثی‌‌ها تنها مجریان طرح ویرانگر ایران در یمن و وطن عربی هستند.

سپهبد عزیز تاکید کرد که «یمن را از سوی مافیای حوثی‌ها جای نگرانی نیست، ارتش در کمین آنها نشسته و پیروزی را محقق خواهد کرد». او افزود که ارتش ملی یمن «توانسته حوثی‌ها را از مخفی‌گاه‌هایشان بیرون کشاند تا در جنگ بر آنها غلبه کند.

این مقام نظامی یمنی گفت که جنگ امروز یمن میان گروهی از مردم، حزب، جماعت یا منطقه‌ای نیست بلکه جنگ همه یمنی‌ها علیه جنبش حوثی‌های تروریست مورد حمایت ایران است که تهدیدی علیه هویت عربی مردم یمن به شمار می‌روند.

رئیس ستاد ارتش یمن از همه قبایل یمنی از مأرب تا شبوه، ابین، تعز، عدن، الحدیده، صعده، الجوف و همه آزادگان یمنی که حقیقت حوثی‌ها برای آنها آشکار شده، خواست تا صف واحدی را برای مشارکت در محقق کردن پیروزی در برابر حوثی‌ها تشکیل دهند.

او همچنین تاکید کرد که مردم یمن هرگز اجازه نخواهند داد شبه‌نظامیان حوثی وابسته به تهران آنها را به تبعیت از ایران، وادار کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم