خروج روسیه از فرودگاهی در سوریه از بیم حملات اسرائیل و جایگزین شدن شبه‌نظامیان ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیروهای روس، سه‌شنبه 16 فوریه عقب‌شینی از فرودگاه نظامی «تی 4» در شرق حمص به فرودگاه نظامی تدمر و انبارهای مهین را تکمیل کردند.

به گفته منابع آگاه به تارنمای «عین الفرات»، نیروهای روس، فرودگاه نظامی «تی 4» را به طور کامل تخلیه کرده و 16کامیون پر از تجهیزات لجستیکی، مهمات و سلاح‌های سنگین، به علاوه هفت خودروی نظامی و چهار نفربر را برای ورود به تدمر خارج کرده تا از طریق جاده شرقی به فرودگاه نظامی منتقل کنند.

این منابع تأکید کردند که این عقب‌نشینی پس از آن صورت گرفت که شبه‌نظامیان ایرانی، دستورالعمل‌های پایگاه روسی حمیمیم در مورد ضرورت ترک فرودگاه به منظور کاهش احتمال حملات هوایی اسرائیل را نادیده گرفتند.

به گفته این منابع، پس از خروج نیروهای روس، این فرودگاه تحت کنترل شبه‌نظامیان ایرانی باقی خواهد ماند که آن را در برابر حملات هوایی اسرائیل، آسیب‌پذیر می‌کند زیرا هدف اسرائیل این است که از تبدیل فرودگاه تی4 به یک پایگاه نظامی که ممکن است، بزرگترین پایگاه استقرار نیروهای ایران در شرق حمص باشد، جلوگیری کند.

شبه‌نظامیان ایرانی، سوم فوریه با این توجیه که حضور آن‌ها در«تی 4» قبل از حضور نیروهای روس بوده، تقاضای پایگاه حمیمیم روسیه برای تخلیه فرودگاه را رد کردند و بنابراین نیروهای روس مجبور به ترک فرودگاه شدند و متعاقبا نیروهای کمکی خود را به فرودگاه اعزام کرده و نهایتا هم ار آن عقب نشستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم