آغار اقدامات عملی در راستای بازگشایی سفارت مصر در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فتحی پاشاغا وزیر کشور دولت الوفاق لیبی درجریان پذیرایی از یک هیئت عالی رتبه مصری، در مورد ترتیبات مربوط به بازگشایی سفارت مصر در طرابلس با این هیئت بحث و تبادل نظر کرد.

وزارت کشور به نقل از هیئت مصری گفت که اقدامات عملی برای بازگشایی سفارت در طرابلس، انجام شده است. محمد ثروت مدیر دفتر وزیر امور خارجه مصر، ریاست هیئت مصری را بر عهده داشت.

Advertisement

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر چند روز پیش با محمد المنفی رئیس جدید شورای ریاستی لیبی تماس تلفنی گرفت.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر اظهار داشت که پرزیدنت السیسی، انتخاب محمد المنفی به عنوان رئیس جدید شورای ریاستی لیبی از سوی اعضای مجمع گفتگوی سیاسی نمایندگان مردم لیبی را به او تبریک گفت و برایش آرزوی موفقیت در انجام وظایف در منصب جدید کرد.

السیسی همچنین چشم انداز خود را در این مورد که انتخاب رهبری جدید لیبی، آغاز دوره جدیدی باشد که در آن همه نهادهای دولت لیبی با هماهنگی و به صورت یکپارچه کار می کنند، ابراز داشت تا منافع ملی کشور، بالاتر از هرگونه ملاحظه‌ای قرار گیرد و بدین ترتیب راه برای پایان بخشیدن به تقسیم لیبی هموار گردد که یکی از موانع مرحله گذشته بود که دولت و ملت برادر لیبی و همچنین سایر مناطق و
کشورهای همسایه از آن رنج بردند. السیسی همچنین تأکید کردند که مصر به پشتیبانی و کمک به برادران لیبیایی در سطح اقتصادی، امنیتی و نظامی ادامه خواهد داد.

در این دیدار توافق شد که هماهنگی و رایزنی‌های فشرده میان دو طرف، با هدف تقویت تلاش‌های برادران لیبیایی در هدایت مرحله گذاری در دوره آینده ادامه یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم