گفتگوی رئیس‌جمهوری روسیه و ولی‌عهد سعودی درباره اوپک‌پلاس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کرملین کاخ ریاست‌جمهوری روسیه روز دوشنبه 15 فوریه 2021 اعلام کرد ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری این کشور با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی گفتگو کرده و موضوع اجرای توافق اوپک‌پلاس برای تولید نفت را با او به بحث و تبادل نظر گذاشته است.

براساس اعلام کرملین پوئیت خواستار ادامه همکاری مستحکم موسکو و ریاض برای پشتیبانی از ثبات بازارهای انرژی جهان شد.
کشورهای عضو اوپک و همچنین صادرکنندگان خارج از اوپک به رهبری روسیه خواستار کاهش تولید نفت برای تضمین ثبات قیمت‌ها و تنظیم ذخایر نفتی شدند. آژانس بین‌المللی انرژی هم در گزارشی اعلام کرد به دلیل پیامدهای جهانی ویروس کرونا، میزان عرضه نفت کماکان بیش از میزان تقاضا است، اما امید می‌رود که واکسن کرونا سبب بهبود اوضاع شده و به تولیدکنندگان فرصت صادرات مقدار بیشتری را بدهد.

این آژانس که مقر آن در پاریس است در ادامه اعلام کرد در نتیجه برآرودها برای افزایش تقاضا و همچنین کندی روند صادرات نفت کشورها غیر اوپک، پیش‌بینی می‌شود که در نیمه دوم سال جاری بسیاری از ذخایر نفتی به سرعت برداشت شد و این موضوع به اوپک پلاس فرصت کندتر کردن روند کاهش تولید را می‌دهد.

روز دوشنبه 15 فوریه 2021 قیمت نفت به بالاترین حد خود در 13 ماه گذشته رسید که تنش‌های موجود در خاورمیانه یکی از عوامل افزایش قیمت اعلام شد.

بهای نفت برنت با افزایش 1.02 دلاری معادل 1.6 درصد به 63.45 دولار برای هر بشکه رسید. در ماه ژانویه 2020 بهای نفت 63.76 دلار برای هر بشکه بود. بهای هر بشکه نفت خام تگزاس هم با افزایشی 2.2 درصدی به 60.75 دلار رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم